Intrikánka Valerie z Beverly Hills 90210: Tiffani Thiessenová oslavila 47 let a mužům se z ní stále podlamují kolena

Profimedia
Herečka Tiffani Thiessenová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 22. 7. 2021

V devadesátých letech se objevilo hned několik fenoménů, které ovládly televizní vysílání a získaly si obrovskou diváckou sledovanost. Jedním z nich byl i dnes již kultovní seriál Beverly Hills 90210, pod kterým je podepsána hvězdná dvojice producentů - Aaron Spelling (†83) a Darren Star (59). V průběhu se v něm objevila také výrazná postava Valerie Maloneové, kterou ztvárnila herečka Tiffani Thiessenová (47). Ačkoli »Beverly« oslavilo již třicáté výročí od svého vzniku, krásná Američanka jako by snad ani nestárla.

Krása byla doménou Tiffani Thiessenové už od mladých let, v roce 1987 dokonce získala titul Miss America junior. Po střední škole se rozhodla zakotvit v Los Angeles a její cíl byl jasný – získat modelingové nabídky a v místě, které je považováno za kolébku filmového světa, se uplatnit jako herečka. První velká role přišla ale až v roce 1994, kdy ji producenti obsadili do seriálu Beverly Hills 90210.

Zahrála si intrikánku Valerii Maloneovou, která se přestěhovala do rodiny Walshových a dokázala v partě mladých přátel kolem ní pořádně zamotat vztahy. Především pro Kelly Taylorovou v podání Jennie Garthové (49) byla věčným trnem v oku. I když mimo kamery jsou obě dobré kamarádky.

Během natáčení seriálu poznala na place Briana Austina Greena (48) alias Davida Silvermana a dvojice se do sebe zamilovala. Jejich vztah vydržel několik let, než přišel definitivní konec. Od natáčení seriálu uplynula dlouhá doba a Tiffani Thiessenová se s ostatními kolegy příliš nevídá. "Jason (Jason Priesley, který hrál Brandona Walshe, pozn. red.) a jeho manželka jsou pravděpodobně jediní, se kterými mluvím častěji. Ale filmový byznys je tak malý, že občas na někoho narazím," řekla pro web Foxnews.com.

Seriál Zaklínač, jehož první série se dočkala obrovské popularity a už 17. prosince vyjde druhá, proslavil spoustu dosud neznámých mladých herců. Mezi nimi je i Anya Chalotra (24), která získala roli Yennefer. Ve své první velké roli musela zvládnout nejen natáčení s falešným hrbem a uměle vytvořeným křivým obličejem, ale i velmi odvážné scény. Ve skutečnosti je Anya krásná mladá žena, která se zpočátku ve velkém seriálovém světě cítila ztracená.

Její odchod z Beverly Hills 902010 v roce 1998 měl směřovat k tomu, aby se věnovala naplno filmové kariéře a »nezaškatulkovala« se pouze v jedné roli. Na počátku nového milénia se objevila například po boku Woodyho Allena (85) v komedii Hollywood v koncích, zazářila v seriálu Ve službách FBI nebo v komediálním televizním hitu Saved by the Bell. V osobním životě je matkou dvou dětí – starší dcery Harper (11) a šestiletého syna Holta, které má s manželem Bradym Smithem. Věkem se sice blíží k »padesátce«, ale stále vypadá neskutečně.

Letos v únoru se rozvedl s herečkou Megan Foxovou (35), se kterou už dva roky nežil ve spo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu