Iva Janžurová si vyrazila do společnosti. Prozradila, jak to dělá, že je pořád ve skvělé formě. Poslouchám své tělo, říká

Herečka Iva Janžurová
Herečka Iva Janžurová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2021

Česká herečka Iva Janžurová v květnu oslavila své 80. narozeniny. Na projekci a tiskové konferenci k romantickému filmu Jedině Tereza, která se konala v pražském kině Atlas, se dobře bavila. Je stále ve vynikající formě a pro ŽivotvČesku.cz prozradila svůj recept na to, že i ve svém pokročilém věku vypadá výborně. "Nemám žádné své zásady, ale vždy poslouchám své tělo, co říká," svěřila herečka, která za svou kariéru ztvárnila desítky televizních a divadelních rolí.

Jen jednou v životě se vdávala a jejím manželem se v roce 1968 stal kameraman Jan Eisner (†86). A to jen po dvou měsících partnerského vztahu. Láska vydržela ale jen půl roku. Janžurová obohacena o komplikace se později zamilovala do režiséra a herce Stanislava Remundy (†84), s nímž přivedla na svět dvě dcery, ale vdát se znovu odmítla.

Herečka se stále udržuje ve skvělé formě a pokud dojde řeč na to, jak to dělá, usměje se a spustí. "I když si vybírám víno či jídlo, poslouchám jen své instinkty, které mi řeknou, co je dobré a co je špatné. Důležité pro mě je dělat práci, kterou mám ráda. Neumím si odmyslet, že bych to přestala dělat. Pokud jde o pohyb, tak to střídám. To znamená, že když potřebuji shodit nějaké kilogramy, tak se začnu rozcvičovat. Nic jiného pro sebe nedělám," popsala pro ŽivotvČesku.cz herečka Iva Janžurová. Její recept na to být stále v dobré kondici, je jednoduchý a není to žádná věda. O to více je funkční.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.