Iva z Výměny manželek otevřeně řekla, co pro ni v reality show bylo nejšílenější. Její tvrdá slova mířila na Veroniku a výchovu dcery ve špíně

Autor: TV Nova | Výměna manželek
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2022

Odvysílaná epizoda Výměny manželek opět vyvolala značné kontroverze. Maminka Veronika (42) z Velkého Šenova totiž není zrovna vzorná hospodyňka, a tak na její náhradu Ivu (34) čeká ihned po příjezdu nemilé překvapení v podobě zanedbané domácnosti, ve které jsou na prvním místě psi. "Při natáčení jsem přemýšlela o tom, jestli skutečně lze určit, co je ještě normální," uvedla pro ŽivotvČesku.cz zaskočená režisérka pořadu Jana Rezková.

Přestože se ještě před cestou do nového domova Iva domnívala, že vydrží cokoli, ihned po příjezdu uviděla něco, co ji vyvedlo z omylu. Domácnost Veroniky a Martina (50), kterou s nimi sdílela ještě malá dcera Míša (3), totiž působila značně neutěšeně. Na venkovské farmě se sice dá očekávat, že vše nebude jako ze škatulky, zvlášť když je v hospodářství řada zvířat, nicméně nepořádek na dvoře a v chodbě předčil veškerá očekávání.

"Já jsem v chlívku! Tady snad musí i strašit," byla v šoku nešťastná maminka Iva, která si na pořádek docela potrpí. To však nebylo zdaleka to nejhorší, čeho se v nové domácnosti dočkala. Překvapilo ji také, že často mají psi paní domu přednost i před malou Míšou, a to dokonce i ve chvíli, když přijde na teplo a pohodlí v domě.

"Takže v nejteplejším koutě v domě jsou psí pelechy, ale že by tam Verča třeba dala malé (dceři) koberec a hračky, aby byla v teple, to ji nejspíš ani nenapadlo," šokovaně řekla Iva v bonusovém materiálu TV Nova. V rámci výměny velení ve druhé polovině svého pobytu se tedy ihned pustila do změn a koutek pro malou holčičku v obýváku vytvořila. Dodala, že opravdu doufá, že to tak skutečně zůstane i po jejím odjezdu.

Překvapen byl také Ivin partner Mirek (33), který se v průběhu natáčení dověděl, že o Veronice je na internetu dostupných mnoho článků, které píší o tom, že bývalá učitelka provozuje nelegální množírnu psů a zvířata chová ve špatných podmínkách. Kromě toho měla také vystupovat pod falešným jménem.

Veronika sice popřela, že by se dopustila čehokoli nelegálního, nicméně je pravdou, že na případ již v roce 2013 upozornily servery TN.cz a Deník.cz. Policie tehdy pro nedostatek důkazů nemohla nijak dále postupovat, na Veroničino jméno to však v každém případě nevrhlo dobré světlo, a to obzvlášť v kontextu toho, v jak neutěšených podmínkách její zvířectvo žije.

Smíšené pocity měla z natáčení také režisérka pořadu Jana Rezková. "V té domácnosti opravdu nepořádek byl, ale nezdálo se, že by to rodinu trápilo a byli nějak nespokojení. Je pravda, že tím vlastně nikomu neubližují. Trochu se to samozřejmě komplikuje, pokud takoví lidé mají děti, ale jejich dcera vypadala spokojeně. Malému dítěti nepořádek nevadí, když v takovém prostředí vyrůstá. Určitě je mu lépe s nepořádnou maminkou, než by mu bylo někde v dětském domově," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Iva z Výměny manželek
Iva z Výměny manželek
Foto: Se svolením TV Nova

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.