Ivan Bartoš promluvil o judu. Prozradil, jak ho dlouho dělal a kolik zápasů má za sebou

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2021

Úsměvného omylu se na sociálních sítích dopustil předseda Pirátů Ivan Bartoš (41). Ve svém videu gratuloval českým střelcům k zisku zlaté a stříbrné medaile na olympiádě v Tokiu a netajil se tím, že se těší na klání našich judistů. Zavzpomínal na to, jak se v kategorii mladších žáků s Lukášem Krpálkem zápasili. Jenže tomu tak nebylo a žil v omylu, za který se pokorně omluvil. Pro ŽivotvČesku.cz politik promluvil o sportu, se kterým v dětství i dospívání vyrůstal. "Začal jsem na základní škole a mám za sebou určitě ke stovce zápasů, ale to je už dávno,” řekl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v kontaktním sportu dosáhl v ČR na modrý pás.

Bartoš s Krpálkem se kvůli věkovému rozdílu nemohli v kategorii mladších žáků na tatami potkat. Šéf Pirátů se za svůj omyl veřejně omluvil s tím, že žil celou dobu v tom, že tomu tak bylo.

"Začal jsem na základní škole. Pak jsem chodil na sportovní gymnázium v Jablonci, ze kterého jsem přešel na běžné gymnázium. Pak jsem byl na škole v USA, kde jsem se judu věnoval rok. Na judu se mi líbí i to, že opticky slabší může vítězit nad silnějším. Je to kontaktní sport, který je poměrně tvrdý, i když Judo v překladu znamená »jemná cesta«. Dosáhl jsem modrého pásku u nás a v Americe hnědého. Každý zápas mě něco naučil.," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš s tím, že se judu věnoval do svých 19 let.

I když má předseda Pirátů za sebou z mládí ke stovce zápasů, ten nejtěžší má teprve před sebou. Tím jsou volby do Sněmovny. Republikový výbor ANO na středečním jednání rozhodl, že premiér Andrej Babiš (66) pro říjnové volby povede kandidátní listinu v Ústeckém kraji. Střetne se tak napřímo s předsedou Pirátské strany Ivanem Bartošem, který je pro něj aktuálně největším konkurentem v boji o post předsedy vlády.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.