Ivan Bartoš promluvil o migrantech. Upřesnil, jak to s nimi bude v případě, že Piráti uspějí ve volbách

Se svolením Ivana Bartoše
Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 7. 2021

Poslední předvolební průzkumy jednotlivých agentur staví do čela hnutí ANO a koalici Pirátů se STAN. Oba politické subjekty se přetahují o první pozici. Piráti nedávno podali žalobu na premiéra Andreje Babiše (66) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Předseda Ivan Bartoš (41) pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, jak chce strana téma řešit v případě, že se jí podaří uspět v říjnových volbách. "Za zásadní považujeme předcházet důvodům, které k migraci vedou," upřesnil.

Piráti podali před více než týdnem ke Krajskému soudu v Praze žalobu na premiéra Andreje Babiše. Piráti nejprve chtěli věc řešit mimosoudní cestou, premiér to ale odmítl. Spor se odehrává necelé tři měsíce před sněmovními volbami, přičemž koalice Pirátů a STAN podle dosavadních průzkumů soupeří s ANO o vítězství.

"Piráti dlouhodobě odmítají povinné přerozdělovací kvóty. Naopak chceme prosazovat férové a hlavně efektivní opatření na celoevropské úrovni, které zajistí bezpečnost našich obyvatel a omezí nelegální migraci," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz předseda Pirátů, jak se strana staví k velmi kontroverznímu tématu.

"Téma migrace vyvolává mezi lidmi zcela pochopitelně vlnu strachu, nejistoty i zmatků. Toho zneužívají různí dezinformátoři včetně pana premiéra, kteří šíří o Pirátech lži, že sem chceme vozit migranty a stěhovat je českým rodinám do bytů. To je samozřejmě absurdní nesmysl, naopak hledáme řešení, jak nelegální migraci omezit, bojovat proti převaděčskému byznysu, zvýšit bezpečí našich obyvatel a zlepšit podmínky v nestabilních regionech," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz Ivan Bartoš s tím, že jako zásadní Piráti považují předcházet důvodům, které k migraci vedou.

Minulou neděli zasáhl hudební svět a rodinu Františka Nedvěda hluboký zármutek. Oblíbenému hudebníkovi se vrátila zákeřná rakovina a svůj boj s nemocí ve věku 73 let prohrál. Na sobotní poslední rozloučení přišel i Jan Nedvěd (74), který byl s bratrem dlouho znesvářený a k usmíření došlo až krátce před jeho smrtí. Na pohřbu neudržel slzy a přestože mu byla manželka Pavlínka oporou, v autě na Jana Nedvěda zcela dolehl smutek a zhroutil se.

"Více přispívat na boj proti suchu, boj s chudobou, zakázat nezodpovědné vyvážení zbraní do nestabilních regionů a bojovat za zvyšování vzdělání lidí žijících v postižených regionech. Musíme i posílit ochranu evropských hranic a zefektivnit společnou návratovou politiku. Pomoci mohou také speciální programy pro lidi v ohrožení nebo zájemce o práci, díky kterým se utne převaděčský byznys," dodal předseda Pirátů pro ŽivotvČesku.cz.

Spor vznikl kvůli debatě nad sdílenou ekonomikou. Babiš se ve Sněmovně ohradil proti Pirátům se slovy: »My nechceme sdílet naši zemi.« V knize svých vizí přitom před několika lety psal, že lidé budou brzy sdílet automobily, byty a chaty. Rozdíl pak vysvětloval tím, že mu jde o dobrovolné sdílení.

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (67) plánuje oznámit rozhodnutí ohledně s...

V polovině června Babiš uvedl, že se nemá za co omlouvat, Piráti to podle něj moc dobře vědí. Minulý týden premiér vydal elektronickou knihu s názvem Sdílejte, než to zakážou! Obsahuje také mimo vize obnovy Česka po koronavirové pandemii kritiku Pirátů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu