Ivan Vyskočil chce vyhlásit válku policistům kvůli sebevraždě syna: Zveřejním všechno. I to, že smrt nastala v 17 hodin a auto ještě 2 hodiny jezdilo, tvrdí

Jakub Vyskočil s otcem Ivanem Vyskočilem
Jakub Vyskočil s otcem Ivanem Vyskočilem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2022

Smrt podnikatele a šéfa dopravní skupiny BusLine Jakuba Vyskočila (†46), který oficiálně na začátku května spáchal sebevraždu, je nadále plná otazníků. Nepochopitelná je zejména pro jeho otce Ivana Vyskočila (76), který redakci ŽivotvČesku.cz svěřil, že pochybuje o tom, že by si jeho syn vzal život dobrovolně. "Máme důvodné podezření, že smrt mého syna nebyla sebevražda," řekl herec pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v současnosti je rozhodnut zveřejnit veškeré detaily, kterými se chce domoct nařízení soudní pitvy. Tělo jeho syna je totiž i po pohřbu umístěno v pohřebním ústavu.

Úmrtí šestačtyřicetiletého podnikatele za sebou zanechalo řadu nezodpovězených otázek. Jakub Vyskočil ve firmě BusLine, která je jedním z největších autobusových dopravců v ČR, vystupoval jako vlastník od roku 2014.

Ohledně ovládnutí společnosti jeho osobou se vedly dlouhé roky spekulace, že je takzvaný »bílý kůň«. Podle těchto tvrzení měl firmu s miliardovým obratem skrytě řídit liberecký podnikatel Jiří Vařil, o němž se syn herce Ivana Vyskočila v dopise na rozloučenou, který má redakce k dispozici, poměrně často vyjadřuje.

"Mnohé indicie ukazují, že naše důvodné podezření, že Jakub nespáchal sebevraždu, je správné," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Ivan Vyskočil s tím, že pohřeb byl, ale tělo syna nebylo ani uloženo do země, ani spáleno.

Nejvíce Ivana Vyskočila zaráží skutečnost, že příčinou smrti bylo střelné poranění srdce. "Zdravotní pitva určila příčinu smrti, tu nezpochybňujeme. Zpochybňujeme, že nebyla nařízena soudní pitva. Trajektorie střely by totiž mohla odpovědět na otázku, jestli střílel Jakub, nebo pistoli držel někdo jiný," uvedl pro ŽivotvČesku.cz otec zesnulého podnikatele s tím, že podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro zločin vraždy.

Jakub Vyskočil zemřel v noci na pondělí 9. května u rybníka Horní Roudný na jihu Čech. Na místě muži zákona zajistili dopis na rozloučenou. Podle informací redakce ŽivotvČesku.cz policie případ uzavřela jako sebevraždu bez cizího zavinění.

"Tolik nesrovnalostí tam je, že kdyby byla soudní pitva, tak bychom nic nežádali. Až se vrátím ve čtvrtek z Maďarska, tak pokud se dosud nikdo z policie nezmůže na žádnou odpověď, tak začnu psát osobní dopisy od ministra vnitra po všechny krajský náčelníky, zašlu všem novinám všechny materiály a rozmáznu to. Včetně toho, že koroner určil smrt v 17 hodin a auto, u kterého se to stalo, ještě dvě hodiny někde jezdilo a hodinu chodily SMSky. Tam je tolik nesrovnalostí," dodal pro ŽivotvČesku.cz Ivan Vyskočil.

O společnosti BusLine se během působení Jakuba Vyskočila v roli majitele několikrát psalo v médiích, a to v souvislosti s vyšetřováním policie. V roce 2018 byla společnost obviněna pro podezření z trestného činu pletich ve veřejné soutěži. Za pozornost také stojí, že BusLine sponzoroval jablonecký klub bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty (57) nebo liberecké Bílé Tygry patřící Syneru.

Jakub Vyskočil, majitel společnosti BusLine holding, jen pár dní před svou smrtí u notáře ustanovil možnost jednat za firmu i jednomu ze svých podřízených manažerů - provoznímu řediteli Michalu Hančovi. Ve čtvrtek 5. května ho jmenoval do funkce jednatele BusLine holding, vyplývá tak z notářského zápisu, který má redakce ŽivotvČesku.cz k dispozici. Firmu, přes kterou ovládá všechny dcery patřící do skupiny BusLine, tak připravil na situaci, kdy by se ocitla jinak zcela bez jednatele.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.