Reklama:

Ivan Vyskočil už zná kompletní výsledky soudní pitvy zesnulého syna Jakuba. Nevyloučil, že se bude potýkat se sentimentem

Ivan Vyskočil
Ivan Vyskočil
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2022

Případ úmrtí podnikatele a šéfa dopravní skupiny BusLine Jakuba Vyskočila (†46), který oficiálně na začátku května spáchal sebevraždu, není stále vyjasněn. Jeho otec Ivan Vyskočil (76) v minulosti měl silné pochybnosti o tom, že by si jeho potomek vzal život dobrovolně. Dožádal se na Vrchním státním zastupitelství v Praze, aby zpětně byla nařízena soudní pitva. Před pár týdny se ještě čekalo na výsledky toxikologie. V současnosti herec závěr zprávy už zná.

Reklama:

Jakub Vyskočil zemřel v noci na pondělí 9. května u rybníka Horní Roudný na jihu Čech. Na místě muži zákona zajistili dopis na rozloučenou. Úmrtí šestačtyřicetiletého podnikatele za sebou zanechalo řadu nezodpovězených otázek. Ivan Vyskočil se odmítl smířit s tím, že policie případ uzavřela jako sebevraždu. I to byl důvod, proč se otec podnikatele obrátil na Vrchní státní zastupitelství v Praze a dožádal se nařízení soudní pitvy.

Reklama:

"Jsem rád, že to udělali. Čekalo se na toxikologické výsledky, ale tam se také nic nenašlo. Vše bylo v normálu a pitevní zpráva nic neobvyklého podle mých informací neodhalila," řekl pro ŽivotvČesku.cz umělec s tím, že čeká na závěr policie, která případ kvůli dožádání soudní pitvy znovu otevřela.

V současnosti se české domácnosti chystají na vánoční svátky, které Ivan Vyskočil v posledních letech významně neprožívá. "Už od doby, co nejsou doma děti, tak to v podstatě neslavím. Mě komerce, která začíná stromečkama a Santa Clausem v říjnu, je spíš, abych pravdu řekl, protivná," uvedl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný herec s tím, že štědrovečerní večeři se nevyhýbá a má ji klasickou - kapra jen nahradí řízkem.

"Když se ale bavíme o těch Vánocích... kdyby na mě padl nějaký sentiment, který na mě nepadal celé roky, ale může se to stát... Kdyby na mě tedy nějaký sentiment padl, tak je to poznamenané Jakubovou smrtí, že jeho žena s dcerou jsou samy. Určitě tam ale během svátků s partnerkou zajedeme," dodal pro ŽivotvČesku.cz Ivan Vyskočil.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: