Ivanka Devátá podstoupila očkování proti covidu. Promluvila o vedlejších účincích

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá
Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá
Foto: nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 3. 2021

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (85) už za sebou má první dávku očkování proti nemoci covid-19 a v následujících dnech ji čeká druhá. Podle slov oblíbené umělkyně vše proběhlo v pořádku. "Akorát mě bolela dva dny ruka, ale ta mě bolí i po očkování proti chřipce," uvedla Devátá pro ŽivotvČesku.cz.

Pandemie koronaviru sužuje Česko už rok a jedním z východisek z temnot zvaných covid-19 je očkování. První dávku vakcíny už dostala i oblíbená herečka Ivanka Devátá, která se za několik málo dní chystá na dávku druhou.

Ivanka Devátá se k očkování odhodlala kvůli nepříznivé epidemické situaci. "Byla jsem 17. února na první dávce a 10. března jdu na druhou," řekla pro ŽivotvČesku.cz umělkyně, která se řadila do první skupiny občanů, jež se mohli k vakcinaci přihlásit.

Lidé se u vakcín proti covidu obávají především nežádoucích vedlejších účinků, herečka a spisovatelka popsalo, co po jejím očkování následovalo. "Všechno bylo v pořádku, akorát mě bolela dva dny ruka, ale ta mě bolí i po očkování proti chřipce," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Ivanka Devátá.

Ivanku trápí řada zdravotních obtíží a cestování po doktorech ji, obzvláště v době koronaviru, už nebaví. "Chodím na kardiologii, neurologii, každý mi řekne, že mi nic není a všude mi předepíšou prášky. U obvodní doktorky jsem nadávala jako špaček. Chtěla mě poslat na diabetologii a já jsem řekla, že nikam nepůjdu. Na něco umřít musím a už toho mám plný zuby," uvedla temperamentní umělkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Oblíbená herečka by dala před obcházením lékařů přednost odpočinku. "Já jsem měla mozkovou mrtvici, poslali mě domů a místo toho, abych si odpočala, tak pořád lítám po doktorech," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Ivanka Devátá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.