Ivanka Devátá podstoupila očkování proti covidu. Promluvila o vedlejších účincích

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá
Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá
Foto: nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 3. 2021

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (85) už za sebou má první dávku očkování proti nemoci covid-19 a v následujících dnech ji čeká druhá. Podle slov oblíbené umělkyně vše proběhlo v pořádku. "Akorát mě bolela dva dny ruka, ale ta mě bolí i po očkování proti chřipce," uvedla Devátá pro ŽivotvČesku.cz.

Pandemie koronaviru sužuje Česko už rok a jedním z východisek z temnot zvaných covid-19 je očkování. První dávku vakcíny už dostala i oblíbená herečka Ivanka Devátá, která se za několik málo dní chystá na dávku druhou.

Ivanka Devátá se k očkování odhodlala kvůli nepříznivé epidemické situaci. "Byla jsem 17. února na první dávce a 10. března jdu na druhou," řekla pro ŽivotvČesku.cz umělkyně, která se řadila do první skupiny občanů, jež se mohli k vakcinaci přihlásit.

Lidé se u vakcín proti covidu obávají především nežádoucích vedlejších účinků, herečka a spisovatelka popsalo, co po jejím očkování následovalo. "Všechno bylo v pořádku, akorát mě bolela dva dny ruka, ale ta mě bolí i po očkování proti chřipce," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Ivanka Devátá.

Ivanku trápí řada zdravotních obtíží a cestování po doktorech ji, obzvláště v době koronaviru, už nebaví. "Chodím na kardiologii, neurologii, každý mi řekne, že mi nic není a všude mi předepíšou prášky. U obvodní doktorky jsem nadávala jako špaček. Chtěla mě poslat na diabetologii a já jsem řekla, že nikam nepůjdu. Na něco umřít musím a už toho mám plný zuby," uvedla temperamentní umělkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Oblíbená herečka by dala před obcházením lékařů přednost odpočinku. "Já jsem měla mozkovou mrtvici, poslali mě domů a místo toho, abych si odpočala, tak pořád lítám po doktorech," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Ivanka Devátá.

Úmrtí folkové zpěvačky Hany Horké (†57) ze skupiny Asonance, která odmítala vakcínu proti ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu