Ivanka Devátá si odjela užít léto na chalupu. Teď je mi zvlášť dobře. Jsem tady asi už naposledy, říká herečka

Herečka Ivanka Devátá
Herečka Ivanka Devátá
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2021

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá (85) patří mezi slavné osobnosti, kterých se protiepidemická opatření výrazně dotkla. Během lockdownu byla nešťastná, chodila jen k lékařům a čas trávila doma v malém pokoji. Část léta se proto rozhodla strávit na chalupě, kde si užívá příjemné prostředí a klid. "Teď je mi zvlášť dobře. Budu tady pět neděl. V Praze se navíc situace zhoršuje, tady jsme jen rodina, všichni dvakrát naočkovaní, mám tu klid a bezpečí, po tom jsem toužila," řekla Ivanka Devátá pro ŽivotvČesku.cz a popsala jediné dvě věci, které ji nyní trápí.

Lockdown byl pro Ivanku Devátou utrpením - z domu chodila jen k lékaři či za občasnými pracovními povinnostmi a času venku si moc neužila. S příchodem léta a po rozvolnění opatření říká, že se jí daří o mnoho lépe. "Teď je mi zvlášť dobře. Jsem na chalupě, kde se mi zázračně zlepšilo spaní. Jsem sice celá poštípaná, ale asi mě štípla moucha cece, protože spím tak krásně... to je blaho. Dnes jsem si udělala ledovou kávu, bratr šel do hospody, zítra jede se švagrovou do Plzně a vrátí se až za dva dny. Mám se teď fajn," řekla Ivanka Devátá pro ŽivotvČesku.cz.

Na chalupě stráví herečka více než půl prázdnin. "Budu tady pět neděl. Sama tady ale už nemůžu být, nahoru lezu po čtyřech a dolu jsem chodila o holi, tu jsem nakonec odložila. Teď chodím bez ní a jde mi to dobře. Doktoři mi ale objevili stařeckou cukrovku, teď jí říkají diabetes B. Nedali mi žádné léky, ale zato mi dali obrovskou ceduli s tím, co všechno nesmím. Musím bratrovi napsat, co mi má na týden koupit. Nesmím salámy, párky. V lednici mám lučinu, na tu se netěším," svěřila spisovatelka pro ŽivotvČesku.cz, co ji trápí.

Ivanka Devátá by se v horkých dnech ráda osvěžila v bazénu, to ale kvůli proměnlivému počasí nejde. Na sluníčku navíc nesmí trávit moc času, nedělá jí to dobře. "Je na nic, že pořád nemáme bazén a letos asi ani nebude. Dnes je třeba nádherně, včera ale celý den lilo, zítra to má být stejné, tak je to pak těžké. Ale já teď nemůžu ani pořádně na sluníčko, dřív jsem touhle dobou byla už opálená a teď už ne. Chodím pod strom do stínu," vysvětlila herečka.

Herec Jan Přeučil (84) a jeho manželka Eva Hrušková (69) si vyšli do společnosti u příležitosti představení finalistů Muže roku. Bok po boku se usmívali a bylo evidentní, že láska z jejich manželství nevyprchala ani po letech soužití. "Náš dlouholetý vztah je nádherný, je to životní skvost. Jinak to nemůžu říct," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Přeučil a popsal, v čem spočívá tajemství jeho šťastného svazku s představitelkou kouzelné Popelky.

"Jsem tady asi už naposledy, příští rok už nahoru nevylezu. Oni tu okolo mě všichni poskakují, jsou na mě moc hodní. Je to tu lepší než v Praze, tam jsem venku půl druhé hodiny, něco nakoupím a jdu domů, tady jsem venku třeba sedm hodin. Máme tady soukromí, zahrada je obezděná a jen přímo před chalupou jsou plaňky. V Praze se navíc situace zhoršuje, tady jsme jen rodina, všichni dvakrát naočkovaní, mám tu klid a bezpečí, po tom jsem toužila," dodala pro ŽivotvČesku.cz Ivanka Devátá, která je na chalupě spokojená a šťastnější než doma.

Rekreační objekty se dostaly do pozornosti Čechů už v období epidemie koronaviru, ale prod...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.