Iveta Lutovská vyvedla děti za zábavou a ukázala štíhlou figuru. Může za tím být stres z rozvodu, popsala lékařka Kateřina Cajthamlová

Iveta Lutovská
Iveta Lutovská
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 21. 9. 2022

Televizní moderátorka a někdejší Miss ČR Iveta Lutovská Vítová (39) vyvedla své potomky Anetku (8) a Matěje (1) do společnosti na koncert pro děti. V období, kdy prožívá náročné chvíle v souvislosti s rozvodem s manželem Jaroslavem Vítem (46), který si měl najít jinou partnerku, se tak jednalo o vzácný okamžik. Složité životní období se na moderátorce podepsalo, na první pohled totiž zhubla. "V období akutního stresu je to běžné, zvláště u žen," uvedla pro ŽivotvČesku.cz lékařka interní medicíny a odbornice na zdravý životní styl Kateřina Cajthamlová.

Do Divadla Lucie Bílé dorazila pohledná moderátorka a Miss ČR z roku 2009 v doprovodu dětí, které má se svým již brzy bývalým manželem Jaroslavem Vítem, za kterého byla provdaná 11 let. Ona i její děti přišly na koncert dětské kapely Karol a Kvido, ve které zpívá herečka a zpěvačka Karolína Gudasová (30). A přestože to krásné blondýnce i s ratolestmi velmi slušelo, na první pohled bylo zřejmé, že jí předchozí období dalo pořádně zabrat, mimo jiné totiž viditelně zhubla.

"V období akutního stresu je to běžné, zvláště u žen. V takovém období mají lidé jednak mnohem větší energetický výdej a také se jim vyplavuje mnoho stresového hormonu. To všechno způsobuje, že hubnou, aniž by o to stáli. Vliv na to samozřejmě může mít víc věcí, ale k tomu by bylo nutné znát osobní anamnézu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Cajthamlová a dodala, že lidé obyčejně po pominutí stresové situace ztracená kila opět naberou a vrátí se do svého normálu.

Že je v domácnosti moderátorky a modelky Ivety Lutovské Vítové něco jinak než dřív, vyšlo najevo poprvé 14. května, kdy dvojnásobná maminka přiznala, že své 39. narozeniny bude tentokrát slavit sama. Rozchod přišel po krizi, která trvala asi rok, část tohoto období pár nežil pod jednou střechou. Příčinou rozkolu mezi dvojicí měla být podle dostupných informací nevěra. Podle serveru Aha! byl totiž Jaroslav Vít spatřen v Peci pod Sněžkou v důvěrné blízkosti Dominiky Kratinové (29), dcery známého herce Vladimíra Kratiny (70), kterou budou znát televizní diváci z kulinářské show MasterChef Česko.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.