Ivka z MasterChefa poradila, jak nepřibrat o Velikonocích. Klidně si dejte mazanec s máslem, říká

Iva Sarauerová je na sebe přísná a drží si jídelníček a cvičí
Iva Sarauerová je na sebe přísná a drží si jídelníček a cvičí
Foto: Se svolením TV Nova
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 3. 2021

Svátky jsou typické také konzumací dobrého jídla a pití – Velikonoce nevyjímaje. Obzvláště v době, kdy je k tomu ještě omezen volný pohyb kvůli vládním opatřením, může člověk snáze přibývat na váze. Kuchařka a nadaná cukrářka Iva »Ivka« Sarauerová (38) má jako zkušená fitness maminka dvou synů Kvída a Huga několik tipů, jak zvládnout velikonoční období, které svádí k mlsání a hřešení. "Pro mě je to určitá rutina, a pokud si něco dopřeju, tak je to jednou týdně. Pak nemám výčitky," přiznala pro ŽivotvČesku.cz.

V gastronomické televizní show patřila k výrazným osobnostem po lidské stránce, ale i té kuchařské. Iva Sarauerová má v plánu strávit svátky jara na Kanárských ostrovech - chce to jako překvapení pro syny Kvída a Huga. Velikonoce pro ni nejsou z hlediska váhy a udržení si štíhlé postavy žádný problém, ale pro některé lidi jsou svátky důvodem ke stoupající ručičce na váze.

"Já se držím v mezích celoročně. Pro mě je to určitá rutina, a pokud si něco dopřeju, tak je to jednou týdně. Pak nemám výčitky. Ale pokud jsou lidé jak utržení ze řetězu, tak je to špatně. Moje rada zní, že to nesmí přehánět. Jde hlavně o to množství. Držím se hesla, že neexistuje nezdravá potravina, ale nezdravé množství," řekla Iva »Ivka« Sarauerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že člověk by si měl určitě dopřát, ale v rozumné míře, která je hodně důležitá.

"Když si dáte ráno mazanec s máslem a marmeládou, tak je to v pořádku. Ale když to stejně uděláte třeba ještě dvakrát za den, není mezi tím žádný pohyb a jen se leží a kouká na televizi, tak to samozřejmě není ideální. Pak se druhý den ráno probudíte, dáte si řízek s bramborovým salátem a ve stejném duchu jedete třeba tři dny, tak už se to projeví," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz soutěžící z gastronomické show, která sice peče skvostné dorty a je mistrnou cukrářkou, ale díky lásce k fitness a pevnému režimu si udržuje vypracovanou a štíhlou postavu.

"Já si třeba ráda dopřeju, ale s mírou. Už to mám v sobě natolik zafixované, že mě hlava nepustí. A pak, když si dám něco dobrého, tak z toho nemám výčitky a cítím se dobře, protože vím, že jsem udržela v normálu. Tělo si o to někdy prostě samo řekne. Jsem názoru, že občasné hřešení je v pořádku, to ani jinak nejde," dodala Iva »Ivka« Sarauerová pro ŽivotvČesku.cz.

Dlouhé roky svoji váhu neřešil - výsledkem byla morbidní obezita. Režisér a herec Tomáš Ma...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu