Jak bude vypadat konec světa? Všechno se roztaví ve spalujícím žáru, varuje známý pastor

Konec světa - ilustrační foto
Konec světa – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Bible patří mezi zdroje nepříliš povzbudivých proroctví budoucnosti a zmiňuje třeba také samotný konec lidského světa, jak ho známe. Není však jasným ukazatelem, nýbrž spíš nápovědou pro ty, kteří čtou mezi řádky. Konci lidstva má však předcházet několik znamení, která budou podle všeho posledním varováním, než zavládne nicota. Americký pastor má jasno v tom, co nás v samotném konci čeká.

Bible spíše naznačuje, co by mělo konci světa předcházet. Existují zastánci teorie, podle které už vlastně žijeme v době konce a je pouze otázkou času, kdy nás znamení varují před tím, co má nastat. Mezi ně se řadí populární pastor Paul Begley z Indiany, jehož kanál na YouTube sleduje více jak 339 000 odběratelů a má přes 226 milionů zhlédnutí. Je přesvědčený, že současný stav našeho světa úzce souvisí s druhým příchodem Ježíše Krista. V jednom z videí promluvil o tom, co se stane se Zemí.

"Není žádných pochyb. V druhém listě Petrově, kapitole třetí, se říká, že Země vzplane. Spalující žár, roztaví se ve spalujícím žáru. I vzduch, všechny živly. Slunce minulý týden potemnělo a Měsíc nečekaně získal krvavou barvu. Lidé nechtějí věřit, že Bůh skutečně existuje a jeho slova jsou pravdivá. To je obrovská chyba, lidi," promlouval ke svým sledujícím na YouTube kanále. V prorocké pasáži již zmíněného listu se mluví o tom, že svět skončí v nebeském ohni. Den Páně přijde jako přichází zloděj. Tehdy nebesa s hřmotem zaniknou, vesmír se žárem roztaví a Země se všemi lidskými činy bude postavena před soud, praví se v textu.

Mnozí však razantně nesouhlasí. Podle nich je takový konec a představa toho, že se Ježíš Kristus navrátí, úplně mimo. "Čekání na základě explicitního a implicitního určení data je pouze naším lidským pokusem o převzetí kontroly nad tím, v jakém čase nastane příchod Ježíše. Zbavujeme se tím nepohodlné a trapné nejistoty, že nevíme, kdy se vrátí. Proto stanovujeme data, ať už přesná nebo přibližná," řekl kazatel Stephen Witmer z massachusettského křesťanského spolku Pepperell, jak uvedl britský Express.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.