Jak dnes žije Zdeněk Izer. Bez lidí mě to nebaví. Sedím doma a dotýká se mě to jako všech, říká oblíbený bavič

Herec a bavič Zdeněk Izer
Herec a bavič Zdeněk Izer
Foto: Showpix.cz

Kultura jako řada dalších oborů pociťuje důsledky vládních restrikcí a pokračující vliv epidemie koronaviru. Jeden z našich předních bavičů, moderátorů, komiků a imitátorů Zdeněk Izer (54) se v současné době jako mnoho dalších umělců nemůže věnovat práci, která ho baví a naplňuje. "Nemůžu hrát, sedím doma a vymýšlím nějaké věci," řekla výrazná osobnost českého humoru pro ŽivotvČesku.cz.

Zdeněk Izer patří k velikánům televizní zábavy a málokdo možná ví, že je vyučeným automechanikem. Proslavil se na počátku 90. let a uváděl pořady jako Na palmě, Kinobazar, Pípšoubazar nebo Skečbar, které si získaly velkou oblibu diváků. Současná doba ale zábavě a obecně kultuře bohužel nepřeje, což vnímá na vlastní kůži i sám komik.

"Dotýká se mě to jako všech. Nemůže se hrát, sedím doma a vymýšlím nějaké věci – což mi moc nejde. Online věci nedělám vůbec, protože bez lidí mě to nebaví. Takže se cítím omezený jako všichni," řekl Zdeněk Izer pro ŽivotvČesku.cz.

To, co se nyní děje kvůli koronavirové epidemii, nechce příliš hodnotit, ale jeho názor je poměrně jasný. "Já se k tomu většinou moc nevyjadřuju, protože jak jsou lidé všeobecně naštvaní, tak mají pak akorát řeči. Radši to více nekomentuju," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz oblíbený bavič, který se věnuje také divadlu a dabingu.

Když byla situace ještě normální, mohl se naplno věnovat práci, která ho tak baví. Lidé měli možnost se zasmát a odreagovat od každodenních starostí díky jeho humoru a bavičskému talentu.

"Dělám, co mě baví. Jezdím po představeních – divadla a kulturní domy. Osobně jsem rád, že se o mně moc nepsalo, protože než číst nějaké nesmysly, co si kdejaký bulvární chytrolín vycucá z prstu, jsem radši, když o člověku nikde nic není," dodal pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Izer.

Odchod hollywoodského herce Luka Perryho (†52) byl v roce 2019 velkou tragédií, se kterou ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.