Jak jsem přišel o vlasy: Bohuš Matuš popsal, že holou hlavu má kvůli mladé dívce, kterou miloval

Zpěvák Bohuš Matuš
Zpěvák Bohuš Matuš
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 7. 2022

Bohuš Matuš (48) je zpěvákem, který je nepřehlédnutelný a poměrně lehce identifikovatelný. A to nejen tím, že má velmi vysoký hlasový rozsah, ale také, že nemá vlasy. Kvůli tomu si ho lidé zapsali do paměti jako umělce nosícího buď šátek, nebo čepici na hlavě. V posledních letech ale nemá problém vystupovat i bez pokrývky hlavy. Proč přišel o vlasy, popsal pro ŽivotvČesku.cz. "Stála za tím nešťastná láska a otrava jedovatou rostlinou," uvedl.

Prakticky jen nejbližší Bohuše Matuše si dnes vzpomenou, jak vypadal, když měl vlasy. Od doby, kdy o ně přišel, uplynulo mnoho let. "Je to už hodně dlouho. Když mi bylo šestnáct nebo sedmnáct let, tak jsem byl na táboře, kde jsem se nešťastně zamiloval. Nevyšlo to a já jsem to dost prožíval," řekl v úvodu svého vyprávění zpěvák, o němž se v minulosti mluvilo jako o umělci, který hlasově bude nástupcem Karla Gotta (†80).

Nešťastná láska citlivého zpěváka dostala do situace, kterou nikdy ze své paměti nevytěsní. "Dost mě ta nenaplněná láska trápila, a tak jsem se vydal na procházku do lesa. A tam byly takové kuličky na rostlině, které jsem si spletl a snědl jsem je. Byl mezi nimi rulík zlomocný. Následoval týden na ARO a z toho jsem o vlasy přišel," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který ale našel životní lásku v podobě manželky Lucie, se kterou vychovává rok a půl starou dceru Natálii.

Matuš ale přiznal, že o úplnou náhodu s konzumací poměrně dost jedovaté rostliny nešlo. "No, úplná náhoda to nebyla. Život mě zkrátka přestal bavit. Vlasy mi slezly hned druhý den v nemocnici, měl jsem jich plný polštář," dodal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který v loňském roce vstoupil s o třicet let mladší partnerkou Lucií do manželství.

Co je rulík zlomocný:

Je statná, až 180 cm vysoká vytrvalá bylina. Je považována za nejnebezpečnější středoevropskou jedovatou rostlinu, odhaduje se, že otravy rulíkem zlomocným tvoří zhruba polovinu všech vážných otrav rostlinného původu na území České republiky.

Člověk se může rulíkem zlomocným otrávit jednak přímou konzumací plodů, nebo případně třeba přes kozí mléko či kozí maso, pokud koza tuto rostlinu pozře. Smrtelnou dávkou jsou u malého dítěte už 3 bobule, u dospělého přibližně 10.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.