ŽvČ: Jak vypadá lež na sociálních sítích? Odhalení, jak se lidé dělají na fotkách lepšími. Psycholog: Je to trend

Lhát se na fotkách dá hravě...
Lhát se na fotkách dá hravě…
Foto: Boredpanda.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 6. 2020

Perfektní světlo, ideální rámování a kompozice. Rozhodně skvělé držení těla, zatáhlé bříško, zářivé barvy a samozřejmě i nějaký ten filtr fotografií. To je vzorec úspěchu pro dokonalé snímky ze soukromí na Instagramu nebo Facebooku. Lidé se zkrátka rádi dělají lepšími.

Neuvěřitelné fotografie podobné snu naplňují naše časové osy a přepravují nás do kouzelného světa, kde lidé každou sekundu žijí podle standardů krásy.

Jedí oficiálně jen zdravé jídlo, pravidelně cvičí, často cestují, objevují nové věci a téměř každý týden nakupují drahé značkové oblečení. 

Psycholog: Je to trend

"Je to současný rychlý trend, kdy lidé chtějí vypadat lepší. Vidí to u druhých a mají mnohdy pocit, že potřebují něco dohnat. Naštěstí se to netýká všech, ale postupně s vlivem sociálních médií tento trend roste a určitě bude," řekl pro Život v Česku psycholog Jan Ptáček.

Ano, tento svět ovlivňují sociální sítě. Svět na internetu bývá často dokonalý, že nás činí mizernými, plnými vysokých očekávání a žárlí na ostatní. Jenže mnohdy realita je jiná.

Jaká? Posuďte ji sami...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.