Jako cizinka jsem v Česku na dovolené pořád, směje se Anife Vyskočilová. Popsala důvod, proč nechce cestovat

Moderátorka, herečka a podnikatelka Anife Vyskočilová
Moderátorka, herečka a podnikatelka Anife Vyskočilová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 8. 2021

O víkendu začala druhá polovina letních prázdnin a lidé cestují k moři, na exotické dovolené nebo chtějí objevovat krásy Česka. Moderátorka, herečka a podnikatelka Anife Vyskočilová (47) nechce vyrazit do zahraničí především proto, že nepatří mezi zastánce očkování. "Co se týká destinací, kde je nutné mít očkování – řekla jsem si, že nechci propagovat vakcinaci jako někteří mí kolegové. Nechci se očkovat, nemusím nikam jezdit a budu si užívat krásnou českou krajinu než budu vědět, že je vakcína skutečné dobrá," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Lidé si dopřávají odpočinku a zábavy na letních dovolených – ať už za hranicemi nebo v tuzemsku. Anife Vyskočilová se vrhla do podnikatelské sféry a založila si kavárnu a cukrárnu, takže většinu času věnuje práci. V cestování jí brání také očkování, které v současné době ještě nepovažuje za bezpečné.

"Já jsem celou dobu na dovolené, protože jsem cizinka v České republice (směje se). Jezdím hodně do Německa, protože můj muž je Němec a moje rodina tam žije. Není to žádná dovolená, spíše jezdím navštěvovat rodinu. Co se týká destinací, kde je nutné mít očkování – řekla jsem si, že nechci propagovat vakcinaci jako někteří mí kolegové. Nechci se očkovat, nemusím nikam jezdit a budu si užívat krásnou českou krajinu než budu vědět, že je vakcína skutečné dobrá. Za rok budeme vědět více a uvidíme, co se bude dít. Nebudu se nějak omezovat a pokud se najde destinace, která by se mi zrovna líbila a nebylo by nutné mít očkování, ale stačil by PCR test, tak pojedu," řekla Anife Vyskočilová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že není člověk, který by musel věci plánovat.

"Nemám problém někam vyjet naprosto spontánně. Teď mám navíc závazek se svou kavárnou a cukrárnou. Před rokem a půl jsme ani netušili, že bude nějaká epidemie, takže plánování není pro mě. Člověk neví, co bude zítra. Žijme dneškem a buďme rádi, že jsme. Život neberu na lehkou váhu a užívám si každý den, jak přijde," dodala pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.