Jako princezna Locika. Žena si myje vlasy jen jednou týdně. Prozradila, jak dosáhla délky 180 centimetrů

Alena Kravchenková
Alena Kravchenková
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2021

Už když jí bylo 5 let, rozhodla se, že jednoho dne bude mít vlasy jako pohádková princezna Locika. Dnes se Ukrajinka Alena Kravchenková (35) pyšní blond kadeřemi dlouhými až na zem, díky kterým ji lidé zastavují na ulici a chtějí se s ní vyfotografovat. Připouští, že péče o ně není jednoduchá, ale stojí za to.

Alena Kravchenková od maminky už jako malá holčička poslouchala, že vlasy dělají ženu. Tato slova si vzala k srdci a už tři dekády si poctivě pěstuje své blond kadeře, které z ní nejen na Ukrajině, ale i ve zbytku světa udělaly hvězdu sociálních sítí. Na veřejnosti je navíc nepřehlédnutelná.

"Podle mě se pravá krása skrývá v přirozenosti, proto jsou mé vlasy tak dlouhé. Jsou velkou součástí mého já a odrazem mé duše," řekla Alena v rozhovoru pro deník The Sun. Její vlasy měří téměř 180 centimetrů a pravidelně o ně pečuje.

S popularitou přišel i zájem mužů. "Na Instagram mi chodí zprávy, ve kterých mě muži lákají, abych za nimi přijela, abych s nimi jela na dovolenou, dokonce abych si je vzala. Jen se tomu směju a neodepisuji, abych jim nedávala zbytečnou naději," vysvětlila Kravchenková, která se kromě dlouhých vlasů pyšní i prvotřídní postavou.

Na ulici Alenu kvůli kadeřím oslovují cizí lidé běžně. "V jejich tváři je vždy znát nadšení, že vidí něco tak neobvyklého. Říkají mi, že mám krásné vlasy a pochopitelně mají otázky ohledně péče. Zastavil mě ale i muž, který si k nim chtěl čichnout, to bylo nepříjemné," prozradila žena, která vypadá jako pohádková princezna.

"Vlasy si myji jednou za týden, to zabere tak hodinu. Alespoň dvakrát denně si je češu. Nezpůsobují mi nepohodlí, rostly se mnou a jsem na ně zvyklá. Může se stát, že si na ně šlápnu, ale proto je mám většinou raději v copu nebo v drdolu," vysvětlila Alena, jak o své nádherné vlasy pečuje.

Podle Aleny Kravchenkové by podobné vlasy mohla mít spousta žen, ale při růstu svou cestu za snem vzdají. "Ženy to často nevydrží a vlasy prostě ostříhají, zapochybují, že se o ně zvládnou starat. Pro mě je má hříva výhodou, vyčnívám z davu a jsem originální," doplnila pohledná Ukrajinka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.