Jako vejce vejci: Jim Carrey má krásnou dceru, která mu dala vnuka. Podoba s ní je nepřehlédnutelná

Herec Jim Carrey
Herec Jim Carrey
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 3. 2021

Patří mezi mistry především komediálního filmového žánru, ale vyniká celkově jako skvělý herec. Jim Carrey (59) je v osobním životě otcem dcery Jane Erin (33), kterou má s bývalou manželkou a herečkou Melissou Womerovou (60). Z jejich dítěte vyrostla nejen krásná mladá žena, ale také kopie slavného otce. Její kroky však nevedly po jeho vzoru do hereckého světa, ale v tom uměleckém zůstala – kariéru zaměřila na hudební průmysl. Má za sebou působení ve světové pěvecké show, rozpad manželství a z kanadského komika udělala v roce 2010 šťastného dědečka.

Někteří potomci hvězd vnímají slávu rodičů jako něco, z čeho mohou profitovat. Opakem je jediná dcera Jima Carreyho Jane Erin, která se snažila vybudovat kariéru na vlastních základech. Začínala jako servírka, která snila o tom, že se prosadí v hudební sféře. V roce 2012 se dokonce přihlásila do populární pěvecké show American Idol (u nás známá jako SuperStar), ale kvůli otcovu jménu dostala v soutěži nechtěnou »nálepku«. "Nemusela spát venku a hodiny čekat a doufat v to, že se na konkurz dostane. V podstatě šla před porotu a byla tam," cituje zdroj ze zákulisí web Radaronline.com. Vyřazena byla v prvním týdnu živě vysílaných kol, a tak pokračovala dále v práci servírky.

Rodačka z Los Angeles se v listopadu 2009 provdala za Alexe Santanu, zpěváka v metalové kapele Blood Money, a o pár měsíců později v únoru 2010 přivedla na svět zdravého chlapečka, který dostal jméno Jackson Riley. Láska páru ale nevydržela dlouho, protože o rok později došlo na rozvod, který proběhl ve smířlivém duchu i s ohledem na jejich syna.
Jim Carrey viděl dceřin talent a s jeho podporou založila skupinu Jane Carrey Band – dvě její skladby byly dokonce použité ve filmu Blbý a blbější a s otcem spolupracovala také na tvorbě dětské audioknihy vyprávějící pohádku o mořské vlně s názvem How Roland Rolls.

"Jane je neuvěřitelný hudební talent, spolupráce s ní byla jednou z nejvýjimečnějších zkušeností, jaké jsem získal," vyjádřil se hollywoodský herec k hudebnímu nadání své dcery, jak uvedl web Thethings.com.

Jane Erin vyrostla z holčičky v krásnou mladou ženu, která je šťastnou matkou 11letého syna. I když se v minulosti snažila spojení s otcem Jimem Carreym vyhýbat, nelze přehlédnout jejich výraznou podobu. Z oblíbeného komika udělala pyšného dědečka, který vnuka Jacksona Rileyho velmi miluje a snaží se být oběma velkou oporou jako otec i prarodič.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.