Jan Čenský si způsobil těžký úraz na kole. Natržené ucho, otřes mozku, vyhozená kost, popsal

Herec Jan Čenský
Herec Jan Čenský
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 10. 2020

Charismatický Jan Čenský (59), který aktuálně působí ve známém seriálu z lékařského prostředí, se ocitl v nemocnici. Nikoliv jako herec, ale jako skutečný pacient. Po pádu z kola si způsobil několik poměrně závažných zranění. "Měl jsem natržené ucho, otřes mozku, vyhozenou klíční kost, nic příjemného," popsal pro ŽivotvČesku.cz.

Jako primář v seriálové Ordinaci se stal Jan Čenský skoro národním majetkem. Lidé si ho v roli doktora zamilovali. Ovšem před časem se ocitl v roli skutečného pacienta, když si po pádu velmi vážně ublížil.

"Na horách mě kamarád půjčil kolo a neřekl mi vyzkoušej ho, ale otestuj ho. Tak jsem ho otestoval, kdy jsem z kopce, kde byla asfaltová cesta, sjel na kamenitou cestu a zhruba v rychlosti 40 kilometrů v hodině jsem šel přes řídítka," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jan Čenský, jak se mu úraz přihodil.

Následoval převoz záchrankou do nemocnice. "I když to bylo dost nepříjemné a bolestivé, tak v nemocnici mi saniťák říká, abych si pořádně nasadil roušku, tak říkám nemohu, nemám ucho," vtipkoval herec směrem ke zranění, kdy měl velmi bolestivě natržené ucho, které mu lékaři sešili.

Honza si z pádu odnesl další poraní, která už ale úsměvná nebyla. "Měl jsem otřes mozku a odchlípnutou mozkovou plenu. Byla to docela silná rána a velmi nepříjemné bylo, že jsem si vyhodil klíční kost," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Čenský, kterému se úraz stal na konci dubna a celkově se jeho zdravotní stav výrazně zlepšil.

Milovník sportu, kterým herec rozhodně je, si je vědom, že měl velké štěstí, pád mohl dopadnout mnohem hůře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.