Jan Hamáček o výměně ministrů: Věřím, že Blatný svou roli zvládne. Prymula chyboval politicky

Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Foto: Michal Protivansky / CNC / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Předseda ČSSD Jan Hamáček (41) v současné době bojuje s koronavirem a je v domácí izolaci. To ale neznamená, že by nesledoval dění na politické scéně. Naopak. A přiznává, že do nového ministra Jana Blatného (50) vkládá velké naděje.

Ministr vnitra a vicepremier Jan Hamáček byl jedním z prvních, kdo volal po tom, že Roman Prymula musí kvůli noční schůzce s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem rezignovat. Hamáček uvedl, že Prymuly si váží jako odborníka, ale jeho schůzku v restauraci na Vyšehradě považoval za velmi špatný signál, který ministr zdravotnictví občanům vyslal. Podle předsedy ČSSD prostě není možné, aby hlavní tvář vládních nařízení něco občanům přikazovala a sama to pak nedodržovala.

"Já jsem rád, že lidé vidí, že tu nemáme nějakou vládní krizi," uvedl Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je přesvědčen, že změna na ministerstvu zdravotnictví proběhne bez problémů. "Věřím, že pan Blatný svou roli jako ministr zdravotnictví zvládne," dodal Hamáček.

Muž, který proslul tím, že v krizové době nosí červenou mikinu, ale doufá, že Prymula boj s koronavirem nevzdá úplně a dál bude Česku pomáhat jako expert. Hamáček věří, že své místo Prymula v době »covidové« ještě dostane. "To, co se stalo, byla ze strany pana Prymula politická chyba," dodal pro ŽivotvČesku.cz Hamáček.

Ve čtvrtek by Blatného měl do funkce ministra zdravotnictví jmenovat prezident Miloš Zeman.

Jednání pokročila do bodu, kdy si nikdo neumí představit, že by si prezident jmenování Blatného rozmyslel. I když mluvčí Hradu Jiří Ovčáček připustil, že změna na ministerstvu v takto kritické době složitá určitě bude.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.