Jan Hamáček to nevidí dobře s návratem do politiky. Manželství s pohlednou blondýnou Gabrielou mu ale klape

Druhá manželka Jana Hamáčka Gabriela Kloudová
Druhá manželka Jana Hamáčka Gabriela Kloudová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 1. 2023

Když v roce 2021 ve volbách do Sněmovny dostala levice »voličský výprask«, zejména pak ČSSD, která doplatila na »kamarádství« s hnutím ANO, předseda strany Jan Hamáček (44) se zachoval jako chlap. Položil svou funkci, jak avizoval, že učiní při neúspěchu strany, a dal šanci »lepším«. Redakce ŽivotvČesku.cz ho oslovila s dotazem, zda plánuje svůj návrat do politických vod. Z jeho slov vyplynulo, že to není pravděpodobné. Podle všeho to má logický důvod, svůj čas, o který ho politika připravovala, věnuje svým dětem z předchozího svazku a své současné manželce Gabriele (40), se kterou mu to funguje více než dva roky.

V současnosti Jan Hamáček působí jako místopředseda sekce obranného průmyslu Hospodářské komory ČR, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz. Politiku ale nepřestal lidově řečeno alespoň jedním okem sledovat.

V současnosti by ČSSD, která je po volbách mimo Sněmovnu, zcela jistě mohla pomoci známá tvář - lídr, který se v politice cítí jako ryba ve vodě. I kdyby si sociální demokraté pomýšleli na to, že by se do užšího vedení strany mohl dostat třeba Jan Hamáček, neprošlo by to. Na dotaz redakce, zda se dá v budoucnu očekávat, že by se vrátil do politiky, takovou variantu odmítl. 

"Nic takového neplánuji a v současnosti o ničem, co by bylo spojené s mým návratem do politiky, nepřemýšlím," řekl aktuálně a zcela jednoznačně na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz.

V manželství mu to klape

I když v politice to nedopadlo podle jeho představ, v osobním životě se mu podle všeho daří. Na konci července to byly dva roky, kdy se oženil s bývalou pražskou zastupitelkou Gabrielou Kloudovou, přitom se ozývaly hlasy nepřejících, že exministrovo manželství s jeho koncem ve vysoké politice skončí.

V červnu 2020 Hamáček definitivně ukončil po třinácti letech manželství s první ženou Kamilou (47). A přestěhoval se do Prahy, když společné bydlení v Mladé Boleslavi opustil. Podle jeho slov šlo o poklidný rozvod, na kterém se exmanželé domluvili. Z něj má syny Lukáše a Matyáše.

Gabriela Kloudová měla velké politické ambice, než našla štěstí v podobě Jana Hamáčka. Za manžela si před časem vzala bývalého náměstka pražského primátora Jiřího Vávru (62). Manželství ale nevydrželo. Zcela poprvé na sebe upozornila jako klíčová spolupracovnice Mirka Topolánka, následně v letech 2010 až 2014 působila v zastupitelstvu hlavního města.

Štěstí poté zkusila ve sněmovních volbách za hnutí Jany Bobošíkové (57) Hlavu vzhůru, ale neúspěšně. V roce 2014 následně byla spolupracovnicí bývalého vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL). V minulosti se také objevovala v přítomnosti vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (49).

Poslední informace o manželce exministra jsou z přelomu loňského a letošního roku, kdy server Lidovky napsal, že by se šéfkou kabinetu ministra spravedlnosti Pavla Blažka mohla stát právě manželka Hamáčka. K tomu ale nakonec nedošlo. Funkci obsadila jeho někdejší spolupracovnice Martina Kovaříková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.