Jan Punčochář otevřeně řekl, jak se mu líbí show Pohlreichův souboj restaurací. Kolegu ale odmítl hodnotit

Jan Punčochář
Jan Punčochář
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 3. 2023

Známý mistr kulinářského umění Zdeněk Pohlreich (65) se nedávno po 13 letech přesunul z televize Prima, na konkurenční stanici TV Nova. Novinkou se pro náročného diváka stala gastro soutěž s názvem Pohlreichův souboj restaurací, kterou nejsledovanější komerční stanice začala vysílat v březnu. Koncept pořadu je jednoduchý - 12 špičkových restaurací bojuje o to, která je tou nejlepší. "Hodnotím to jako velmi povedenou věc, která divákovi přináší »do obýváku« špičkovou českou gastronomii. Líbí se mi to," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz věhlasný šéfkuchař Jan Punčochář (43).

Zdeněk Pohlreich se v oblasti gastronomie pohybuje již 50 let. Proto má dostatek zkušeností na to, aby dokázal ze všech podniků v Česku vybrat ty skutečně vynikající, o kterých by se všichni měli dovědět. A právě to je podstatou nové show, kterou televize Nova s úvodem března začala vysílat.

"Zatím to nechci hodnotit jako celek, protože to běží a rád si počkám do samotného konce. Co mě zajímá, tak kdo se stane vítězem. Zdeňka Pohlreicha nebudu hodnotit, protože to je kolega, a to se nedělá. Řeknu snad jen to, že je jako vždy skvělý a rozhodně mu to před kamerou jde," řekl směrem k pořadu Jan Punčochář na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz, jak se mu televizní novinka na líbí.

"Mě opravdu těší, že se česká gastronomie dočkala v posledních letech nejen televizního zájmu, teď to myslím obecně. Jsem rád, že díky takovým pořadům, uvedu jen příklad, jako je teba MasterChef (šibalsky se usměje), ale i právě Pohlreichův souboj restaurací, lidé zjistili, že si mohou vybrat, kde si dají jídlo. A také dnes už ví, že čerstvost, poctivost a chuť jsou tím, za čím chtějí jít. To je zkrátka pro české pohostinství dobrá zpráva," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář ohledně televizní show, která divákovi zároveň ukazuje zákulisí provozování restaurace - které je významně náročné.

Soutěž, kterou moderuje Zdeněk Pohlreich, se nezaměřuje jen na klasickou českou a moderní kuchyni, ve výběru se objeví i italská, americká nebo asijská kuchyně, zkrátka to nejlepší, co se v českých restauracích dá nalézt.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.