Jan Punčochář po více než dvou letech zhodnotil svůj boj s ručičkou váhy. Po shození 20 kilogramů přibral jen kilo. Řekl, čemu za to vděčí

Jan Punčochář
Jan Punčochář
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2022

Na začátku roku 2020 se jeden z nejuznávanějších českých šéfkuchařů Jan Punčochář (42) pustil do souboje s ručičkou váhy. Dal si poměrně náročný cíl, který se mu daří plnit. Tím bylo, že zhubne a váhu si udrží. "To se děje pořád, nepřestávám, nepolevuji, cítím se fantasticky," řekl pro ŽivotvČesku.cz vyhlášený gastro mistr, který prozradil, jak je na tom aktuálně.

"Stále dodržuji režim, kdy mám takzvaný přerušovaný půst, tedy se střídají fáze půstu a fáze jídla. Cítím se skvěle. Běhám, když zrovna nemám pracovní závazky, okolo deseti kilometrů a hlavní zásada je, že se nepřejídám. Takže jsem si dokázal shozené kilogramy udržet a je to skvělé," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Punčochář, jaký je aktuální stav ohledně jeho hubnutí. V současnosti si drží váhu na 90 kilogramech.

Hubnoucí cesta Jana Punčocháře je obdivuhodná, ale nebyla lehká. Na začátku mu pomohl vítěz kulinářské soutěže MasterChef 2020 a kondiční trenér Roman Staša (33), když pod jeho vedením dal dolů úžasných deset kilogramů.

"Cvičili jsme třikrát týdně určitě a fakt jsme makali. On si do toho přidal ještě tenis. Pokud to člověka baví a jde do toho s nadšením, tak se i jednodušeji sestavuje jídelníček. Já mu dám hodinu tréninku, bolí ho to, potí se, ale přijde domů a má ten příjemný pocit a prostě si nedá ten bůček. U Honzy je to hlavně o pohybu, který mu fakt chyběl. Když jsem ho konečně rozhýbal, tak jsem zjistil, že jeho tělo funguje skvěle. Za čtyři měsíce udělal velký pokrok a taky mu spadla tepová frekvence, což je správně," uvedl Roman Staša pro ŽivotvČesku.cz pár měsíců poté, co si známého šéfkuchaře vzal lidově řečeno do parády.

V loňském roce Jan Punčochář už převzal otěže hubnutí do svých rukou a s vědomím, že disciplína je základ, pro něj byl jasný úkol ještě pár kilogramů shodit a pak si udržet stabilní váhu. Začal tak pravidelně běhat.

"Od ledna 2021 mám dole deset kilogramů. Předtím jsem za zhruba rok dostal dolů také 10 kilogramů. Teď jsem spokojený se současnými 89 kilogramy, které si chci udržet. Samozřejmě, že jojo efekt mě nenechává klidným, a proto abych nenabral, se udržuji pořád ve stejném rytmu," řekl pro ŽivotvČesku.cz v červnu 2021 porotce ze známé televizní show pro amatérské kuchaře.

Aktuálně si váhu Jan Punčochář udržuje na zmíněných 90 kilogramech. Sám svou hubnoucí cestu hodnotí jako věc, která mu pomohla nejen zvýšit vlastní sebevědomí, dozvěděl se něco o tom, jak pracuje jeho tělo, ale zejména mu dělá radost, že oblečení na sebe sežene na každém rohu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.