Jan Žaloudík: Postarat se musíme i o pacienty bez covidu. Jsem připraven i na mobilizaci, říká

Uznávaný odborník Jan Žaloudník
Uznávaný odborník Jan Žaloudník
Foto: Archiv Jana Žaloudníka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2020

Profesor a senátor Jan Žaloudík (66) patří k lidem, kteří se nesoustředí jen na vývoj epidemie koronaviru. Naopak upozorňuje, že jsou zde i jiné nemoci, které stojí za pozornost a mohou představovat třeba i vyšší míru rizik. Pokud jde o vládní opatření, když by došlo prý k mobilizaci, klidně skončí v maskáčích v zákopu.

"Veškerá nařízení, která vzejdou, budu respektovat. Důležité je se ale bavit o cíli těch opatřeních, k čemu směřujeme. Naposledy, když jsem řekl, že to už nebudu komentovat, jsem taky řekl, že je důležité se podívat na kompletní čísla," řekl pro ŽivotvČesku.cz Žaloudík, který poukazuje na to, že velká pozornost se věnuje koronaviru, ale začíná se zapomínat na ostatní nemoci či jimi postižené pacienty.

"Jsem v práci, kde je poměrně dost, pár stovek lidí s rakovinou, takže mluvím do toho, že i o těch 99 procent zbytkových pacientů, kteří nemají koronavirus, se musíme důstojně postarat," zdůraznil Jan Žaloudík, který patří mezi dlouhodobé kritiky koronavirových opatření a vše okolo považuje za druhou vlnu strašení.

Žaloudík je ale připraven i v případně nejvyšší pohotovosti zasáhnout. "Jako občan jsem schopen respektovat i mobilizaci, jsem kapitán ve zdravotní službě v záloze, klidně narukuju a klidně budu fungovat v zákopech v maskáčích. A klidně nasadím svůj život," upřesnil Žaloudík, který se netají tím, že podstatné je se s virem naučit žít, protože z populace rozhodně nezmizí.

"Lidé si na to budou muset zvyknout, protože se to bude chovat jako všechny ostatní viry. A bude pravděpodobně kulminovat v určitých obdobích a pokud nosíme roušky, tak je nenosíme jen kvůli koronaviru, ale kvůli i dalším virům," dodal uznávaný odborník pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.