Jarní charakter počasí dlouho nevydrží, zima už opět klepe na dveře

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2024

"Největrnějším dnem bude hned pondělí. Nárazy větru budou dosahovat rychlosti až 90 km/h, na horách až 110 km/h. Jedná se o sílu větru, která může působit škody. Vítr bude slábnout až v pondělí večer," upozornila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a následně do detailu popsala, jaký bude celý aktuální týden.

pondělí lze očekávat oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě území déšť, který bude i vydatný. Srážkové úhrny se zastaví až kolem 25 mm. Denní teploty 8 až 13 °C. Nejvyšší teploty naměříme na jižní Moravě.

Nejvyšší teploty v pracovním týdnu naměříme v úterý – to bude zataženo až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 8 až 12 °C, na jižní Moravě kolem 15 °C. Padat tak budou teplotní rekordy.

"Uprostřed pracovního týdne počasí u nás ovlivní studená fronta," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ve středu bude zataženo až oblačno, od severu místy déšť, který bude přecházet ve sněžení. Večer a v noci na čtvrtek sněžení na severu území od vyšších poloh. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 7 °C na severu až 13 °C na jihu území.

Ve čtvrtek si počasí nachystá zataženo až oblačno a místy déšť, na severu území zpočátku dne od středních poloh sněžení. Ranní teploty 5 až 0 °C. Denní teploty 5 °C na severu až 12 °C na jihu území.

V pátek bude zataženo až oblačno, ojediněle déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 9 až 13 °C.

Výhled počasí na víkend

"Také víkendové počasí přinese výrazně nadprůměrné teploty. V sobotu bude zataženo až oblačno. Ranní teploty 7 až 2 °C. Denní teploty 9 až 13 °C. V neděli bude zataženo až oblačno, občas déšť, na horách sněžení. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 7 až 11 °C," nabídla pohled na víkendové hodnoty pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová s tím, že hned po víkendu se ale ochladí a sněhové vločky se vrátí do středních nadmořských výšek, zimní počasí tak ještě rozhodně své poslední slovo neřeklo. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.