Jaro klepe na dveře. Dorazí už tento týden. Meteoroložka řekla, kam až vyskočí teploty

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Česko zažívá počasí, které by se dalo přirovnat spíše k tomu aprílovému, které nás má čekat až v dubnu. Současné mrazivé teploty a charakter pravého zimního počasí totiž překvapivě vystřídají příjemné teploty, které už naznačují následující roční období. "O víkendu k nám začne proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Rekordní teplotní rozdíly. I tak se dá popsat počasí současných a následujících dnů, protože teploty, které se propadly hluboko pod bod mrazu, se o blížícím se víkendu už nezopakují. Bude totiž teplo připomínající jaro.

"Dnešní ráno startujeme -31 °C na Šumavě, teploty skutečně klesaly až takhle nízko. O víkendu k nám začne proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu a numerické modely se aktuálně shodují na tom, že víkend už by měl být polojasný. V sobotu naměříme v maximech 8 °C, v neděli to vypadá až na 12 °C. Nárůst teplot vzduchu bude opravdu velmi výrazný," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Pro některé je to důvod k radosti, protože budou moci trávit volné dny na čerstvém vzduchu, aniž by museli být navlečení do několika vrstev oblečení a mít zmrzlé tváře. Ale radost bude jen chvilková, protože teploty kolem příjemnějších 10 °C budou zřejmě jen víkendové.

Počasí v Česku připomíná v posledních dnech skutečně jaro a teploty dosahují rekordních ho...

"Zdá se, že oteplení bude bohužel jenom přechodné. Zatím tam máme globální numerické modely. Nicméně to vypadá, že budeme pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu a to teplé jihozápadní proudění se dostane opravdu na celé území republiky," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jarní teploty by se měly týkat celého Česka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.