Jaroslava Pokorná Jermanová končí. Novou hejtmankou Středočeského kraje byla zvolena Petra Pecková

Petra Pecková nahradila Jaroslavu Pokornou Jermanovou
Petra Pecková nahradila Jaroslavu Pokornou Jermanovou
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Středočeský kraj má novou hejtmanku. Po čtyřletém období ve funkci, kterou zastávala Jaroslava Pokorná Jermanová (50), jejíž jméno je spojeno s řadou skandálních afér, ji nahradila Petra Pecková (45) z hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) má za své čtyřleté období ve funkci hejtmanky Středočeského kraje za sebou řadu skandálů, které se také podepsaly na tom, jak dopadla během letošních podzimních voleb. Největší kauzou pak bylo její jednání ohledně případu záchranářky Veroniky Brožové, která poslala bývalé hejtmance otevřený dopis o kritickém nedostatku ochranných pomůcek v době březnové první vlny epidemie koronaviru. Jermanové nepomohlo ani chování jejího manžela, který neudržel nervy na uzdě a slovně napadl politika Martina Kupku (45).

Na místo ní nastoupila Petra Pecková z hnutí Starostové a nezávislí (STAN), pro kterou zvedlo ruku 50 zastupitelů z celkových 65. Hlasování se zdrželo ANO. Ta má za sebou mimo jiné zkušenosti z televize, pracovala na komerční stanici Nova, ale spolupracovala také s Českou televizí.

Politička, která byla šest let starostkou Mnichovic u Prahy, se chce nyní věnovat naplno nové funkci hejtmanky Středočeského kraje. "Nová éra vašeho kraje. Otevřeného a vstřícného, dobře hospodařícího," znělo vyjádření na oficiálním Twitteru Středočeského kraje po jejím zvolení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.