Je mi šedesát, ale na toho šedesátníka nevypadám, zcela právem říká Martin Maxa. Popsal, jak dnes žije a co stojí za jeho vzhledem

Martin Maxa
Martin Maxa
Foto: Nextfoto
Jana Skálová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 3. 2022

Za pár dní oslaví jednašedesáté narozeniny, ale ani přes svůj věk neztrácí chuť do života. Naopak. Denně najde zpěvák Martin Maxa (60) odhodlání zacvičit si, k tomu se pustil vlastnoručně do rozsáhlé rekonstrukce svého domova. Pokud jde o ženy, na což je svým okolím dotazován velmi často, nepřestává věřit, že jednou ještě potká osudovou ženu. "Člověk nikdy neví," odpověděl krátce pro ŽivotvČesku.cz charismatický umělec.

Martin Maxa působí v českém šoubyznysu trochu jako zjevení. Jeho fyzickou kondici by mu mohl závidět kdejaký třicátník, a to přitom není profesionálním sportovcem. Jeho recept je poměrně triviální, ale ověřený - pohyb a zdravá strava. O svou postavu ostatně pečuje už od mládí a řeší i to, co jiným dělá problémy, tedy množství.

"Nadváhou trpí velká část populace a je to výsledkem života, který vedou. Já když půjdu vyšlápnout Milešovku (nejvyšší hora Českého středohoří, pozn. red.), tak se ani nezadýchám. Je mi šedesát, ale na toho šedesátníka nevypadám. Nechci se holedbat, ale je to tak," zcela upřímně popsal Martin Maxa pro ŽivotvČesku.cz svou životní filozofii. I když vše působí jednoduše, ve skutečnosti hlavní roli v jeho zdravých návycích hraje disciplína.

V současnosti má nezdolný Martin Maxa i jiný typ pohybu než jen klasické cviky se svou váhou, kterými běžně startuje den. Pustil se do rozsáhlé rekonstrukce svého bytu a nezalekne se podle svých slov žádné práce. Náročnou přestavbu si naopak náramně užívá. "Každá rekonstrukce je hromada práce, takže to v sobě zahrnuje i tu fyzickou zátěž. Nejvíc mě bavilo nošení cihel, což mám hotové. Do těla se při fyzické práci vyplaví endorfiny a člověk má rázem dobrou náladu. Je mi jedno, jakým způsobem vydám kalorie, jestli budu nosit cihly do patra nebo jestli budu dělat dřepy nebo kliky," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, co ho aktuálně nejen naplňuje, ale bere mu i nejvíce času.

Paradoxem je, že mnozí by tipovali, že nejvíce času mu zaberou ženy. Není ale žádným tajemstvím, že před více než dvěma lety došlo k rozchodu s partnerkou Sylvou, se kterou má dvě děti - dvaadvacetiletého syna Ivana a patnáctiletou dceru Emu. Zpěvák se od rodiny, která zůstala bydlet v Litvínově, odstěhoval do Roudnice nad Labem.

Aktuálně žije sám, na něžné pohlaví ale rozhodně nezanevřel. Martin Maxa nadále věří, že někde existuje žena, která ho přesvědčí, že randit v šedesáti může být zábava, a s níž bude sdílet své pečlivě budované hnízdečko lásky. "Zatím nikoho nemám, ale třeba dřív nebo později někoho potkám. Člověk nikdy neví," dodal pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který se před časem několikrát objevil ve společnosti s mladší ženou. Odmítl, že by šlo o novou partnerku. O třicet šest let mladší Anežka Machková je podle jeho slov asistentka přes sociální sítě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.