Je těžké to přijmout, byla jako moje druhá maminka, říká o náhlém odchodu Jurinové Eva Perkausová

Moderátorka Eva Perkausová
Moderátorka Eva Perkausová
Foto: nextofoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Novinářka, moderátorka a lektorka Eva Jurinová odešla dne 3. ledna po dlouhé a těžké nemoci ve věku 67 let. Za svůj život předávala bohaté zkušenosti řadě moderátorů a patřila k výjimečným osobnostem televizní obrazovky. "Hodně jsem se jí svěřovala, brala jsem ji jako druhou maminku," uvedla pro ŽivotvČesku.cz moderátorka Eva Perkausová (26).

Smutná zpráva o odchodu Evy Jurinové zasáhla řadu jejích kolegů, ale i veřejnost. Ti, kteří s ní měli tu čest spolupracovat, na ni vzpomínají jako na důslednou profesionálku a ženu s velkým srdcem, která byla trpělivá a uměla předávat své zkušenosti.

"Učení s Evičkou probíhalo vždy v budově Primy. To nebylo tak, že by přišla lektorka a žačka, ale bylo to tak, jako bychom šly spolu na kafe. Takže jsme si řekly soukromé věci z našich životů, já se jí svěřovala se svými životními událostmi. Evička se mi také svěřovala, ale vybírala ty milé zprávy. No a pak byl čas, kdy jsme se věnovaly učení. Já si stále pamatuji věci, které mi kladla na srdce - ať vždycky zůstanu svá. Toho se snažím stále držet," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz televizní moderátorka televize Eva Perkausová.

Eva Jurinová prohrála boj se zákeřnou nemocí dne 3. ledna. Pohřeb se uskutečnil o deset dní později, tedy ve středu 13. ledna. "Rozloučení proběhlo ve středu na Olšanech. Bylo to skromné rozloučení, rodině jsem pomohl s organizací. Její manžel nechtěl velký obřad," uvedl pro ŽivotvČesku.cz rodinný přítel Vedran Kovačevič.

Eva Jurinová před kolegy a svými žáky o své nemoci nemluvila. Vždy se snažila tvářit, že svět i její zdravotní stav jsou zcela v pořádku.

"Ona vždy chrlila optimismem a na nic si nestěžovala. Naopak - Eva vždy dodávala elán. Já ji pokaždé ráda viděla v práci i mimo ni, protože byla opravdu pozitivní člověk, který uměl lidi nakopnout a dodat jim plno energie. Já k Evičce přistupovala jako k druhé mamince. Byly jsme si velmi blízké. Radila jsem se s ní i o soukromých věcech. Teď mi opravdu ukápla slza a snažím se to nějak vstřebat. Navždy zůstane v mém srdci. To, že sedím dnes za zprávařským pultíkem, je z velké části její zásluha, to ona mě učila ty první krůčky," dodala pro ŽivotvČesku.cz Eva Perkausová, kterou úmrtí jedné z nejznámějších mediálních osobností Česka velmi zasáhlo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.