Je to dobrák od kosti. Keanu Reeves si na slávu nehraje, milými skutky udivuje fanoušky už dlouhá léta

Herec Keanu Reeves
Herec Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2021

Patří mezi hollywoodské hvězdy, které zdaleka neprahnou po penězích, slávě a moci. Jeho povaha je skromná a v životě má pevně stanovené morální hodnoty. Herec Keanu Reeves (56) si prožil těžké dětství a osud se s ním příliš nemazlil. O to větší dokázal projevovat úctu, pokoru a slušnost. A to nejen vůči svému okolí, ale i naprosto cizím lidem.

Poslední roky se začaly v internetovém prostředí shromažďovat zážitky lidí, kteří se setkali se šlechetným a přátelským jednáním Keanu Reevese. Představitel slavných rolí – například Nea v kultovním Matrixu nebo zabijáka ve výslužbě Johna Wicka ve stejnojmenné filmové sérii je dobrák od kosti, jak se lidově říká. V dětství si prošel těžkými časy, kdy jeho matku ze dne na den opustil otec. Osud ho nešetřil ani kvůli diagnóze rakoviny u jeho sestry Kim či ztráty milované snoubenky, která zemřela při autonehodě.

Možná i to se podepsalo na tom, že si váží maličkostí a nestala se z něj zhýčkaná celebrita filmového Hollywoodu – i když by si to díky svým úspěchům mohl dovolit. Za žádných okolností nepřestává projevovat úctu, kterou chová k ženám – ať už slovně, nebo prostřednictvím gest ve společnosti či na fotografiích. Svých fanoušků si velmi váží, a tak například neváhal zastavit při cestě na natáčení, aby podepsal ceduli, která ho oslavovala. Herec s libanonskými kořeny využívá překvapivě i dopravu běžnými hromadnými prostředky a během jedné jízdy v přeplněném newyorském metru bez přemýšlení uvolnil sedadlo ženě, která vláčela těžkou tašku, jak uvedl web Insider.com.

Neváhal se vrátit také k mladému fanouškovi k pokladně v kině, když mu došlo, že si přál jeho podpis. "Předpokládal jsem, že je to můj vedoucí, ale byl to Keanu," popsal teenager zážitek na sociálních sítích, když na něj hvězda Matrixe zaťukala a podepsala mu účtenku. Jako správný chlap dokázal Keanu Reeves přiznat city, když v televizní show moderátorky Ellen DeGeneresové (63) přišla řeč na kolegyni Sandru Bullockovou (57). Ta dříve přiznala, že byla do herce zamilovaná. "Očividně neměla tušení, že jsem do ni byl také zamilovaný," řekl otevřeně.

Keanu Reeves zkrátka patří mezi osobnosti, které si dlouhá léta udržují přízeň fanoušků nejen díky svým nesporným hereckým kvalitám. Stále ještě překvapuje laskavými gesty a milým chováním - byť je o něm známo, že sláva mu nic z jeho lidských kvalit nikdy nevzala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.