Je z něj fešák. Televizní kuchař Jamie Oliver zhubl 12 kilogramů. Jedl víc než předtím, ale omezil jednu složku jídelníčku

Televizní kuchař Jamie Oliver
Televizní kuchař Jamie Oliver
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2021

Už dlouhé roky působí na televizní obrazovce a patří mezi známé světové kuchaře. Jamie Oliver (46) proslul svými kulinářskými pořady a napsal také hned několik kuchařských knih. Není tak divu, že i díky své profesi v gastronomii patří mezi milovníky jídla. Poté, co výrazně přibral, se mu však podařilo zhubnout 12 kilogramů a vypadá líp než kdy dřív. Sám přiznal, že mu v hubnutí hodně pomohlo omezit jednu běžnou složku jídelníčku.

Televizní kuchař, který je otcem pěti dětí – dcer Poppy (19), Daisy (18), dvanáctileté Petal, pětileté River a syna Buddyho (11), které má s manželkou Juliette (46), byl v minulosti sám známou osobností bojující za lepší stravování nejen dospělých, ale především dětí jakožto budoucí generace. Ve svém pořadu Revoluce ve stravování se snažil poukazovat na nezájem o »skutečné jídlo« a stále rostoucí oblibu chemických a nezdravých náhražek normálních potravin, především těch průmyslově zpracovaných.

Ale vzhledem ke své práci se i pro něj stalo jídlo jistým začarovaným kruhem, v němž se na nějaký čas ztratil a přibral na váze. Podařilo se mu však s kilogramy navíc úspěšně bojovat a překvapivě to ani neznamenalo uchýlit se k nějakým striktním stravovacím režimům nebo hladovění.

"Omezil jsem konzumaci masa, naopak jsem upřednostnil zeleninu, více jsem spal a také se hýbal. Docela rychle jsem zhubnul 12 kilogramů, ale ne kvůli tomu, že bych nejedl. Jedl jsem naopak hodně, víc, než jsem byl předtím zvyklý," řekl Jamie Oliver pro britský server Radio Times. Podařilo se mu shodit, aniž by se nějak výrazně omezoval v porcích – jak bývá při všech možných dietách normálně zvykem.

Do svého jídelníčku přidal také svačinky v podobě ořechů, které si velmi oblíbil. "Snižují riziko infarktu na polovinu. Dávejte je i svým dětem," vyjádřil se oblíbený televizní kuchař a dodal, že nikomu nemá v úmyslu radit, ale sám poznal i vliv omezení alkoholu na nadbytečná kila. "Nastavil jsem si, že budu pít jen o víkendu," uzavřel Jamie Oliver, který vypadá lépe než dřív.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.