Jedna z nejmladších matek světa: Dívka přivedla na svět syna v 8 letech. Z jejího příběhu mrazí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2021

Mateřství by mělo přicházet s určitým věkem, kdy je žena připravena mít dítě nejen z fyziologického hlediska, ale především z psychického. Narození potomka je výjimečný milník v životě, který by měl znamenat pro budoucí matku štěstí a začátek další životní etapy. Existují však případy, kdy se do této role dostalo velmi předčasně samo dítě. Zulma Guadalupe Moralesová přivedla na svět chlapečka v pouhých osmi letech a její příběh začal násilným činem, kterého se na ní dopustil její vlastní strýc.

Osmileté dítě by si mělo ve svém věku užívat nejkrásnější roky dětství a prožívat bezstarostnost. Pro malé děvčátko ze severního Mexika však znamenal předčasnou dospělost, kdy se jako holčička musela popasovat s rolí matky. Stala se totiž obětí znásilnění, které spáchal její strýc. Kromě samotného psychického traumatu měl jeho čin mnohem zásadnější následky. Rodiče dívenky zjistili, že je těhotná a chtěli dceru uchránit před zájmem médií a zostuzením celé rodiny. Zpravodajské agentura Excelsior jméno holčičky zjistila a uvedla ji jako Zulmu Guadalupe Moralesovou, jak informuje web Deseret.com.

Dne 12. ledna 1993 přivedla 8letá holčička na svět zdravého syna, který se narodil v nemocnici Western National Medical Center v mexické Guadalajaře. Zulma Guadalupe musela podstoupit císařský řez, jak uvedl po porodu její doktor Ever Rodriguez Arias. Miminko vážilo přes 3 kilogramy a dívka ho donosila až do 9. měsíce těhotenství. Podle lékařů proběhlo vše standardně, ale k císařskému řezu se uchýlili kvůli tomu, že přirozený porod by znamenal pro tak malé tělo riziko a mohl by vést ke komplikacím.

Zulma Guadalupe Morales At just eight years old, Zulma gave birth by cesarean section to a baby boy weighing 7.04 lb at...

Zveřejnil(a) Ymarina Ford dne Úterý 8. ledna 2019

Od narození syna Zulmy Guadalupe Moralesové uběhlo dlouhých 28 let a v současnosti je by jí mělo být už 36 let. Informace o jejím aktuálním životě však nejsou dostupné. Jedno je ale jisté, jako 8letá rodička se zapsala mezi nejmladší matky na světě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.