Jessica Fletcherová z To je vražda, napsala je dnes k nepoznání. Angele Lansburyové je krásných 96 let, vitality má ale na rozdávání

Herečka Angela Lansburyová
Herečka Angela Lansburyová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2021

Herečka Angela Lansburyová (96) bude českému publiku vždy nejlépe známá jako legendární essica Fletcherová z kriminálního seriálu To je vražda, napsala. Když natáčela první řadu, bylo jí už 60 let. Od té doby se pochopitelně hodně změnila, ale energie jí ani o kousek neubylo. Přehnané sebevědomí na druhou stranu nikdy neměla.

Seriálem To je vražda, napsala, se Angela Lansburyová vryla do paměti lidí téměř z celého světa. Všetečná Jessica Fletcherová byla jednou z nejsympatičtějších postav, se kterou se navíc divačky v její věkové kategorii dokázaly často ztotožnit. V mládí, ještě než začala natáčet kriminálku, která jí přinesla celosvětově největší slávu, přitom nepatřila mezi typické hollywoodské krásky.

"Musela jsem se hodně snažit, abych dohnala to, co jsem neměla. Já měla vždy velké oči, ale to nic není, herečky v Hollywoodu musely mít ideálně ještě výrazné lícní kosti a plné rty, aby byly úspěšné. Já jsem musela na kameru vytvářet iluzi, že jsem vlastně mnohem krásnější než ve skutečnosti," prozradila skromná Lansburyová v rozhovoru pro britský magazín The Gentlewoman.

Herečka má za to, že díky tomu, že nikdy nebyla typickou kráskou, získávala role, ve kterých mohla lépe vyniknout. "Nikdy jsem nebyla klasická roztomilá dívka, proto jsem ani do rolí takových žen nebyla obsazována. Samozřejmě mě chvílemi mrzelo, že nejsem hezčí, ale s věkem mi došlo, že to byla výhoda. Mé postavy byly extravagantní, megalomanské, drzé a originální," vysvětlila Lansburyová, proč jí došlo, že nebýt tuctová je výhodou.

Prvního Oscara získala seriálová Jessica Fletcherová už v 19 letech a přípravou na hereckou dráhu strávila dětství. "Nikdy mě nenapadlo, že bych se měla zastavit a užívat si mladá léta tak, jako to dělali jiní. Lituji teď, že jsem to neudělala? Ani v nejmenším. Nemám pocit, že bych něco prošvihla. Můj život je krásný, nezastavuji ani teď," dodala Angela Lansburyová, která ve věku 96 let vypadá fantasticky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.