Ještě jeden malý radostný zlom. Konzultantka počasí prozradila, jakých teplot dosáhne první podzimní víkend

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2022

Nejchladnější ráno dnes hlásilo Chebsko - v Chebu bylo v 6 hodin jen 1,6 °C při mlze. Naopak v Mošnově bylo 8,7 °C a skoro zataženo. Na Šumavě mrzlo. Studených rán bude v následujících dnech přibývat. "Oblačnosti bude ubývat a vítr se utiší. Do střední Evropy se bude během středy rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu. Slibuje ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Odpolední teploty půjdou ale během středy nahoru jen pozvolna a během odpoledních hodin musíme místy počítat s přeháňkami - studené severní až severozápadní proudění slábne jen pozvolna," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Po rozplynutí středečních ranních mlh bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Během odpoledne bude převládat oblačno, na východě až zataženo a místy se budou vyskytovat přeháňky. Teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C, nadále tedy budou výrazně podprůměrné.

Během noci ze středy na čtvrtek bude polojasno nebo jasno, zejména zpočátku noci ojediněle přeháňky. "Po ránu se budou místy vyskytovat mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 2 °C, ojediněle 0 °C, tvořit se budou místy přízemní mrazíky, které mohou spálit vegetaci. Zejména pak zeleninu," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, během dne je potřeba počítat místy s lokálními přeháňkami. Odpolední teploty mezi 12 až 16 °C.

V pátek 23. září startuje astronomický podzim, a to ve 3 hodiny a 4 minuty. "Slunce vstoupí do znamení Vah a nastane podzimní rovnodennost. Díky tomu, že se po západu Slunce jeho paprsky v atmosféře ohýbají, tak bude Slunce viditelné 12 hodin a 10 minut. Severní polokoule se začíná odklánět od Slunce. Letos do Česka přinese začátek astronomického podzimu nejchladnější ráno – páteční ranní teploty budou i ve dvou metrech nad zemí klesat až k -1 °C a očekáváme četné přízemní mrazíky, ale o víkendu budou odpolední teploty atakovat až 20 °C," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz předpověď konzultantka počasí.

V pátek bude jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 5 až -1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 13 až 17 °C.

V sobotu si počasí přichystá jasno až polojasno, ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Během odpoledne polojasno až oblačno. Ranní teploty 5 až 1 °C, četné přízemní mrazíky. Denní teploty 14 až 19 °C.

V neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Ráno místy mlhy a nízká oblačnost. Ranní teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 14 až 19 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.