Ještě jedna dodávka z Číny, hlásí Hamáček. Vlak přiveze desítky milionů roušek a respirátorů

Jan Hamáček - ministr vnitra.
Jan Hamáček – ministr vnitra.
Foto: Archiv Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 5. 2020

Letecký most s Čínou sice skončil už v neděli, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ale oznámil ještě jednu, tentokrát opravdu poslední dodávku zdravotnického materiálu. Na začátku června přiveze vlak osm milionů respirátorů a 60 milionů roušek. Z Číny vyjede už 21. května.

Hamáček to oznámil ve středu večer společně s Jaroslavem Tvrdíkem, předsedou Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce.

Ministr vnitra a šéf krizového štábu upozornil, že tato dodávka bude sloužit jako rezerva pro případ, že nastane nějaký problém. Vlak vyrazí z Číny 21. května a do Česka by měl dorazit za dva týdny, tedy počátkem června.

Přes 130 milionů roušek

Tvrdík uvedl, že Česko od Číny během nouzového stavu nakoupilo 137 milionů roušek, 11 milionů lékařských ochranných masek, 5,5 milionů respirátorů a další miliony jiných ochranných pomůcek. Informovaly o tom Novinky.cz.

Na Čínu prý padl výběr nikoliv z ideologických nebo jiných důvodů, ale zkrátka proto, že tolik zdravotnického materiálu se nikde jinde koupit nedal. Hamáček ubezpečil, že Česko zůstává pevně zakotveno v NATO a Evropské unii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.