Ještě úchvatnější než kdy dřív. Dakota Johnsonová změnila image. Z hvězdy Padesáti odstínů šedi se stala žena vamp

Herečka Dakota Johnsonová
Herečka Dakota Johnsonová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 10. 2021

Děti slavných hollywoodských hvězd je často následují v herecké kariéře. Výjimkou není ani Dakota Johnsonová (32), která oslavila 4. října poslední narozeniny před Kristovými lety. Proslavila se především v celosvětovém fenoménu, filmové trilogii podle děl britské autorky E. L. Jamesové (58) – v prvním díle Padesát odstínů šedi a dalších dvou pokračováních. Herečka, která se musela odvážit k odhaleným scénám, za poslední roky od natáčení ještě zkrásněla a svoji něžnou image vyměnila za mnohem svůdnější look.

Dakota Johnsonová se uměla narodit. Je totiž dcerou slavných rodičů – herecké legendy Melanie Griffithové (64) a neméně známého producenta, režiséra, skladatele a taktéž herce Dona Johnsona (71). A tak není divu, že se její kariérní sny ubíraly směrem k filmu. První úspěchy však přicházely překvapivě v odvětví modelingu. Spolupracovala s předními oděvními společnostmi a byla například tváří španělské módní značky Mango.

Do povědomí diváků se jako herečka dostala až ve filmové trilogii Padesát odstínů šedi, která vznikla na základě známé knižní předlohy. Ztvárnila postavu křehké Anastasie Steeleové, která se zamiluje do bohatého magnáta s temným sexuálním tajemstvím v podání Jamieho Dornana (39).

"Většinu času měl Jamie poradce, který byl hlavně u natáčení prvního dílu, u druhého už tolik ne. Pak jsme kolem sebe měli lidi, kteří se specializovali na to, jak některé pomůcky fungují – například jak se používají určité nástroje a hračky. Zkrátka existují určité metody. Je to hodně složité, ale ty detaily jsou velmi důležité, stejně tak jako všechna pravidla. Nechtěli jsme natáčet film o něčem, co jsme si sami nevyzkoušeli na vlastní kůži. Tak, abychom skutečně nějakým způsobem ctili komunitu BDSM a vše jsme udělali správně," řekla Dakota Johnsonová v rozhovoru pro magazín Marie Claire.

Uběhlo už šest let od české premiéry prvního z filmů a nutno říct, že za ty roky rodačka z Austinu v Texasu rozkvetla do ještě větší krásy. Na newyorském filmovém festivalu se ukázala s výrazně dlouhými tmavými vlasy a v outfitu, který bral především všem přítomným mužům dech. Z křehké herečky se stala žena vamp, která 5. října oslavila 32. narozeniny a vypadá to, že geny matky v sobě rozhodně nezapře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.