Jestli někdy skončí epidemie, těším se na pivo v hospodě. Doba se změnila, je to vzácnost, říká Luděk Sobota

Herec Luděk Sobota
Herec Luděk Sobota
Foto: nextfoto.cz

Zajít si do své oblíbené hospody či restaurace s přáteli a bez roušek či respirátorů bylo běžnou součástí života Čechů. Epidemie koronaviru se ale postarala o to, že jde o vzácnost, za kterou by s nadsázkou řečeno lidé klidně platili zlatem. "Jestli někdy epidemie skončí, určitě zajdu do své oblíbené hospůdky na Smíchově," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec Luděk Sobota (77), který prozradil, že v pátek se marně své lékařky poptával po vakcíně.

Přesně 1. března uplynul rok, od první pozitivních záchytů nového typu koronavirového onemocnění covid-19. Tehdy někdejší ministr Adam Vojtěch (34) oznámil, že testy odhalily tři pozitivní jedince. Následně se Česko ocitlo poprvé v nouzovém stavu a začala platit řada přísných opatření, mezi něž patřilo i »vypnutí« provozu služeb, restaurací a dalších.

V současnosti jsou restaurace a hospody uzavřené téměř tři měsíce podle pátého stupně protiepidemického systému PES. "Vždy, když jsem šel z masáže či od holiče, jsem se stavil ve své oblíbené hospodě na Smíchově na pivo a ani jedno teď nemohu. Takže v případě, že někdy skončí epidemie, si rozhodně do hospody na pivo zajdu, na to se těším. Zrovna dnes (pátek) jsem volal své obvodní lékařce, jestli už bych mohl dostat vakcínu a prý nejsou, tak musím čekat," řekl pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na současnou situaci Luděk Sobota s tím, že mu chybí i kontakt s přáteli, na který byl zvyklý.

V Česku nadále pokračuje očkování proti novému typu koronaviru, které začalo 27. prosince. Zdravotníci dosud aplikovali přes 771.000 dávek. Obě potřebné dávky dostalo přibližně 255.000 lidí. V Česku žije 10,7 milionu obyvatel. Kdy dojde k rozvolnění, zatím není jisté, nejčastěji se ale mluví o tom, až počet hospitalizovaných klesne k hodnotě tří tisíc.

Současná doba je pro všechny těžká. Lidé jsou omezeni nejen kvůli zavřeným podnikům, resta...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.