Jezte málo, máme jen jeden žaludek, apelovala Baba Vanga. Nastínila, co musí člověk dělat, aby se vyhnul nemocem

Obezita - ilustrační foto
Obezita – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2021

Pro některé žena, která šíří bludy, pro jiné jasnovidka s výjimečným darem vidění do budoucnosti. Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová (†85), známá hlavně jako Baba Vanga, pronesla za života mnoho proroctví, rad a existují stovky svědectví lidí, jimž pomohla od zdravotních neduhů, ale i vážných problémů. Než odešla na věčnost, zanechala pro lidstvo několik doporučení, která měla mnohým změnit pohled na svět a život obecně.

Jako dvanáctiletou dívku ji zastihla silná bouře, při níž přišla o zrak. Tehdy se však ztráta jednoho ze základních smyslů měla stát důvodem zrodu zcela nových mimořádných schopností. Nejen léčitelských, ale především jasnovideckých. Za svůj život Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová vyřkla mnohá proroctví týkající se například třetí světové války, záhadné nemoci prezidenta Donalda Trumpa nebo vidiny toho, jak lidstvo zahubí samo sebe, pokud bude pokračovat v drancování přírody a stejném chování jako dosud.

Podle jejích slov člověk žije v přehnané hojnosti, která škodí nejen lidskému charakteru, ale i způsobu života. Myslela si, že by společnost měla změnit některé zvyklosti, které Baba Vanga považovala za stěžejní pro změnu k lepšímu.

"Jezte málo! Kdyby bylo nutné jíst více, příroda by nám dala dva žaludky, ne jeden. Jezte raději bílé jídlo. Pijte teplý čaj. Omezujte tuky. Zdraví lidé se mohou úplně vzdát konzumace masa. Všechny hodnotné látky, které obsahuje, se dají nahradit látkami v rostlinách. Aspoň jednou týdně jezte vařenou pšenici a pijte vodu, abyste měli sílu. Musíte sít hodně žita, lidé musejí jíst žitný chléb, aby si chránili zdraví. Dnes má žito pro člověka velký význam," apelovala ve svém proslovu bulharská věštkyně, jak cituje kniha Proroctví jasnovidky Vangy od Ženi Kostadinové.

Dbala i na opatrnost týkající se spánku, kdy by lidé měli spát vysoko, aby je nemohli posednout zlí duchové. "Nespěte na podlaze ani blízko u země. Jsou tam nižší duchové a mohou se vás zmocnit. Pracujte ráno a přes den. Nikdy ne večer. Síly shora večer nepomáhají. Bez nich se nemůže zrodit nic velkého. Bůh tě obdarovává bezplatně a ty musíš lidem také dávat bezplatně," varovala a upozorňovala i na to, že chůze bez bot může mít blahodárné účinky na zdravotní stav před chmurnou zimou.

"I v létě choďte bosí, nenarušujte propojení se zemí. Tak se ochráníte před nemocemi v zimě. Každý večer si myjte nohy. Nekoupejte se ve velmi teplé vodě a používejte především domácí mýdla," dodala ve svých radách.

Některé prameny a odborníci z oblasti vědy považují Babu Vangu za šarlatánku, jež ve skutečnosti žádnou moc neměla. Přesto jsou některá její slova stvrzena událostmi, které se staly a stranou nezůstávají ani její léčitelské schopnosti, kdy považovala za nejúčinnější léky byliny a plody přírody. Podle některých dokázala léčit neplodnost, nemoci a dokonce i některá stádia vážných onemocnění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.