Reklama:

Jiná tvář Volodymyra Zelenského. V růžovém kostýmu prohání po parketu krásnou tanečnici. Rozbor jeho kreací přidal mistr tance Jan Onder

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2022

Volodymyr Zelenskyj (44) rovná se ukrajinský prezident. Tak to platí od roku 2019, kdy zvítězil ve volbách, a od začátku války není den, kdy by o něm neslyšel celý svět. Před šestnácti lety ale řešil úplně jiné starosti. Účastnil se totiž coby mladý sympatický herec ukrajinské obdoby StarDance a v nejrůznějších kostýmech přiváděl diváky do varu. Odborný komentář k jeho vystoupení přidal pro ŽivotvČesku.cz tanečník Jan Onder (36).

Reklama:

Obecné povědomí o Volodymyru Zelenském je v posledních dvou měsících značné, minimum lidí v Evropě by odpovědělo, že neví, o koho jde. Cena, kterou za to Ukrajina i on sám platí, je ale ještě vyšší a ukrajinský prezident by svou popularitu beze sporu vyměnil za mír, potažmo za to, aby válka nikdy nezačala.

Reklama:

To, že se narodil 25. ledna 1978 v ukrajinském městě Kryvyj Rih, vystudoval práva na Kyjevské národní ekonomické univerzitě, proslavil se jako herec, dabér, moderátor a scenárista, také není ničím neznámým, stejně tak jako příběh seriálu Služebník lidu z roku 2015.

V něm hrál středoškolského učitele, který se stane ukrajinským prezidentem. Komediální scénář následně převedl do praxe, v prezidentských volbách kandidoval za stranu s názvem Služebník lidu, která na seriál odkazovala, a v roce 2019 ziskem 74 % hlasů porazil protikandidáta Petra Porošenka.

Co ale ve výčtu jeho úspěchů možná trochu zapadá, je vítězství v ukrajinské obdobě StarDance z roku 2006. Tehdy ani ne třicetiletý Volodymyr s taneční partnerkou Olenou Shoptenkovou nedali soupeřům šanci a protančili se na vrchol. Mladý herec se přitom předvedl v mnoha kostýmech a ukázal své pohybové nadání, které pro ŽivotvČesku.cz okomentoval známý tanečník Jan Onder.

"Je nesmírně talentovaný a podle těch choreografií bude evidentně taky dost pracovitý, protože to vypadá hodně dobře. U nás by to byl určitě finalista StarDance, potažmo rovnou vítěz. Všiml jsem si, že tam má i nějaké akrobatické kousky, takže musí mít dobrou koordinaci, musí být svalnatý, pružný, to vše je na těch videích vidět. Herecké vybavení je u něj jako u profesionála samozřejmostí," uvedl pro ŽivotvČesku.cz dvojnásobný vítěz StarDance, který se tanci věnuje 30 let.

Na internetu je možné pod heslem Dancing With The Stars a jménem Volodymyr Zelenskyj najít hned několik různých sestřihů videí z jeho působení v ukrajinském vydání populární taneční reality show.

"Každý ten tanec je jiný, má jinou energii a atmosféru, což je také důležité, určitě to nebude jenom tou profesionální tanečnicí, on tomu dodává charakter. Pokaždé tam vypadá jinak, jinak se cítí i hýbe, je rozmanitý, umí vytvářet různou taneční atmosféru a energii. Tím, že má drobnou postavu, tak je i dynamický, umí měnit rychlost a má krásnou práci paží," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz charismatický Jan Onder a přidal i obecný návod, čím se při hodnocení tanečníků řídit.  

"Musí se to hlavně líbit a působit na diváka vyváženě, v liniích, nic křivého nebo rušivého. Dobře se to pozná na postavení při standardních tancích, jak se lidé drží na plese při waltzu nebo tangu. Ruce má mít tanečník vodorovně, usazená ramena, hlava v protažení páteře s co nejdelším krkem a celý projev musí působit čistě," popsal pro ŽivotvČesku.cz taneční pedagog, choreograf a televizní moderátor Jan Onder.


Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: