Jiří »Denisa« Procházka vysvětlil svou přezdívku. Byla tam jedna slečna, říká hvězda UFC

Bojovník MMA Jiří Procházka
Bojovník MMA Jiří Procházka
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 5. 2021

Zápasník Jiří »Denisa« Procházka (28) v Las Vegas vybojoval historický úspěch pro české MMA, když uštědřil KO americkému tvrďákovi Dominicku Reyesovi (31). Český bijec se tak přes noc stal vyhledávanou kometou, která září v UFC. Fanoušky mimo jiné zajímá, jak Jiří Procházka přišel ke své přezdívce a co symbolizuje výrazný ohon, který zdobí jeho hlavu. "Pro mě je to především anténa, díky které se napojuji na vesmír," řekl pro ŽivotvČesku.cz dobře naladěný bijec.

Dva zápasy v organizaci UFC, dvě vítězství, dvě KO a dvakrát situace, kdy poražený protivník nenašel sílu účastnit se vyhlášení vítěze. Taková je úchvatná vizitka českého zápasníka Jiřího Procházky, který zřejmě dostane šanci porvat se o titul.

Přestože zápas s Američanem Dominickem Reyesem měl skvostné finále, průběh prvního kola a začátek druhého kola na jasnou záležitost nevypadal. Jiří Procházka pro ŽivotvČesku.cz popsal, že zbytečně chvátal a byl netrpělivý, na což si musí dát v budoucích bojích pozor.

"Jedna z mých životních zásad je, že ničeho nelituji. Nelituji tedy toho, jak ten zápas probíhal, nic bych neměnil, ale zpětně vidím chyby, na kterých chci zapracovat. Konkrétně vím, že všechny situace nebyly plně pod kontrolou. Občas jsem se unáhlil ve snaze ho dobít a vzít si vítězství na sílu, to mě mohlo stát celý zápas," přiznal Jiří Procházka pro ŽivotvČesku.cz.

S úsměvem ale dodal, že kromě trenérů čerpá důležité rady přímo z vesmíru, protože získal speciální vlasovou anténu. "Podobný účes můžete vidět u zápasníků Muay Thai (thajský box, pozn. red.), kteří před zápasem mají tradiční čelenku monkon. To symbolizuje zkušenosti a spojení s gymem a trenérem, je to symbol předání energie zápasníkovi. Pro mě je to především anténa, díky které se napojuji na vesmír," popsal pro ŽivotvČesku.cz dobře naladěný zápasník, který už zase mučí tělo v posilovně a připravuje se na další krok při cestě bojovníka.

Mnoho fanoušků, kteří MMA nesledují pravidelně, si kladlo otázku, kde se vzala přezdívka »Denisa«. Vysvětlení je poměrně prosté. "Byli jsme tehdy na klubovém soustředění a byla tam jedna slečna jménem Denisa. Trenér ji oslovil jménem, ale omylem jsem se ozval já. Tak mi začali říkat »Deniso« z legrace, ale ujalo se to a od té doby mi tak říkají pořád," dodal pro ŽivotvČesku.cz muž, který se při své cestě stát se šampionem inspiruje příběhy japonských samurajů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.