Jiří Kajínek kritizuje Dana Hůlku: Prezidentovi nejdříve tykal, teď podivně prozřel, říká

Jiří Kajínek
Jiří Kajínek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Daniel Hůlka (52) rozdělil národ v názoru na otevřený dopis směřovaný prezidentu republiky Miloši Zemanovi (76) a vrácení státního vyznamenání. Podle Jiřího Kajínka (59), který je podporovatel prezidenta, považuje veřejné gesto zpěváka za poněkud komické. "Je zvláštní, že pan Hůlka prozřel až dnes," řekl pro ŽivotvČesku.cz nejznámější omilostněný vězeň.

Hůlkovi jedni tleskají za jeho odvahu a ukázku, jak lehce jde zpřetrhat letité přátelství, druzí mu absolutně nerozumí a jeho prozření považují za gesto, které má absolutně nulový dopad.

Svůj názor na otevřený dopis zpěváka projevil pro ŽivotvČesku.cz i muž, který se sympatiemi k prezidentu Miloši Zemanovi dlouhodobě netají. Jiří Kajínek si považuje, že mu prezident po 23 letech ve vězení udělil milost a je mu za ni vděčný. Proto vyslovil i svůj názor, v němž se postavil za Zemana.

"Je zvláštní, že pan Hůlka podivně prozřel až dnes. Takže nejdříve to byl velký kamarád, tykáme si s prezidentem, smějeme se u přebírání vyznamenání a najednou prozře. Chápu to, že někdo někoho může zklamat, ale člověk může mít rozdílné názory, i když jsou někdy tvrdé či nelibé," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Kajínek, který považuje otevřený dopis prezidentovi za nešťastné řešení situace.

"Než dělat veřejná gesta, měli by si promluvit jako kamarádi. To má větší smysl, než psát dopis celému národu, že končí jedno kamarádství a ukazovat přes média, kdo jsme větší frajer," dodal Kajínek pro ŽivotvČesku.cz.

Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi České republiky, Miloši Zemanovi: Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde,...

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Pondělí 12. října 2020

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.