Jiří Lábus popsal, k čemu by přirovnal dabing Marge Simpsonové. Jsme jako jeden, říká

Jiří Lábus je jedním z hlavních dabérů seriálu Simpsonovi
Jiří Lábus je jedním z hlavních dabérů seriálu Simpsonovi
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 3. 2021

První místo mezi animovanými seriály podle českých fanoušků drží Simpsonovi a velký podíl na tom bezpochyby má skvělý tuzemský dabing. Jednu z hlavních postav – Marjorie »Marge« Simpsonovou namlouvá už desítky let oceňovaný herec Jiří Lábus (71), pro kterého je dabing slavné postavičky už naprosto běžnou činností. "Jsme natolik srostlí, že ona je jako moje druhé já," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Kultovní americký seriál je dílem trojice tvůrců Matta Groeninga (67), Jamese L. Brookse (80) a Sama Simona (†59). První díl se dočkal premiéry 17. prosince 1989 na televizní stanici Fox a od té doby vzniklo dosud zatím 32 řad a celkem přes 700 dílů. O znělku seriálu se postaral uznávaný hudební skladatel Danny Elfman (67). V Česku se televizní diváci s rodinou »žluťáků« Simpsonových seznámili v lednu 1993, kdy seriál začala vysílat veřejnoprávní televize.

O dabing se postaraly největší hvězdy herecké scény. Hlasové znění animovaného seriálu plného vtipných hlášek a humorných scén se stalo celosvětově velmi kladně hodnoceným. "Marge dělám už přes 30 let. Jsme natolik srostlí, že ona je jako moje druhé já. Už ji dabuji opravdu dlouhou dobu, tak to ani jinak nejde," řekl oblíbený herec a přední český dabér Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hlas samozřejmě měnit musí.

"Normálně jako Marge Simpsonová nemluvím. Po třech desítkách let už je to ale takový automatismus, jak ten tón nasadit. Je to podobné jako když hrajete na hudební nástroj," dodal Jiří Lábus pro ŽivotvČesku.cz.

Český dabing je ve světě proslulý. Za jeho úspěchem stojí skvělí dabéři, kteří dotvářejí f...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu