Jiří Ovčáček oslavil narozeniny na magickém místě. Mluvčí má jen skromné přání

Jiří Ovčáček je mluvčí prezidenta republiky
Jiří Ovčáček je mluvčí prezidenta republiky
Foto: Profimedia.cz

Bývalý novinář Jiří Ovčáček je od roku 2013 mluvčím prezidenta Miloše Zemana (76). Ovčáček často dráždí odpůrce kombinací náboženských citátů a radikálních výroků, ale prezident je s jeho službami spokojen. Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak oslavil 42. narozeniny.

Když bedlivě sledujete jeho příspěvky na sociálních sítích, tak byste skoro nabyli dojmu, že máte před sebou profil nějakého konzervativního studenta biblistiky. Jiří Ovčáček umí mixovat ostré názory a obranu prezidenta s vatikánskou rétorikou i novozákonním podobenstvím. Jisté je, že prezident je s jeho prací spokojen. Ovčáček je na Hradě jako doma a dokonce nevyloučil, že by se v budoucnu mohl sám o prezidentský post ucházet.

Muž, který byl studentem Arcibiskupského gymnázia i redaktorem Haló novin či Blesku, už před dvěma lety dosáhl věku, který mu umožňuje se o prezidentské křeslo ucházet. "Jsem voják v první linii. Jasně jsem řekl, že budu pana prezidenta bránit proti útokům," několikrát zdůrazňoval Ovčáček, když vysvětloval, jak vnímá funkci mluvčího.

Hradní mluvčí a dnes už i Zemanův přítel tvrdí, že oslavy 42. narozenin proběhly ve skromném duchu. "Oslavy mám za sebou. Brzy ráno jsem navštívil mou milovanou Svatou Horu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že magický barokní areál u Příbrami navštěvuje rád.

"Co bych si přál k narozeninám? Abychom se na sebe více usmívali a méně se hněvali. Protože pak rychle překonáme zlou pandemii," dodal duchovně naladěný mluvčí pro ŽivotvČesku.cz

Předávání vyznamenání plánované na 28. října se konat letos nebude. Uvedl to kancléř Vrati...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.