Jiří Paroubek je na třetí dovolené. Během prázdnin stihl Francii, Rakousko, teď si užívá v Chorvatsku, kde se učí slovíčka

Bývalý premiér Jiří Paroubek
Bývalý premiér Jiří Paroubek
Foto: Se svolením Jiřího Paroubka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2021

Prázdniny ještě nejsou u konce a bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (68) je na své třetí letošní dovolené. V červenci stihl navštívit Francii, následně si vyrazil na pár dnů do Rakouska a teď je aktuálně v Chorvatsku. "Jsem v takové krásné zátoce v Brači a musím říct, že to je velmi příjemné. Počasí mi přeje," řekl pro ŽivotvČesku.cz někdejší politik s tím, že ani v nástupnickém státu bývalé Jugoslávie nelení, ale má svůj pravidelný sportovní režim.

Do Francie jezdí Jiří Paroubek každý rok už 30 let. Netají se tím, že zemi, která je proslulá zejména skvělými víny, si velmi oblíbil. Strávil tam v minulém měsíci 8 dní, které využil zejména ke sportování a poznávání. Následně si vyrazil do Rakouska poblíž Salzburgu, kam jezdí zhruba 20 let. Momentálně tráví svou v řadě třetí dovolenou v Chorvatsku, kam si vyrazil na desetidenní pobyt.

"Vstávám v 6:00, kdy se začínám učit slovíčka, a to francouzská, německá a anglická. Následně dělám fyzioterapeutická cvičení, protahovací a posilovací. Potom mě čeká něco přes hodinu cvičení čchi-kung, následuje plavání v bazénu. Těch si dám něco okolo dvaceti. A pak jdu na snídani a v 10:00 jsem u moře," popsal pro ŽivotvČesku.cz svůj program Jiří Paroubek, kterému se podařilo díky přesnému režimu výrazně zhubnout.

"Je to otázka zhruba pěti let, kdy jsem dostal na váze dolů okolo 18 kilogramů," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz zatím stále manžel Petry Paroubkové (47), se kterou čtyři roky nežije.

Na konci srpna dojde k rozvodovému stání. Jde již o druhé stání - první mělo proběhnout v letošním dubnu. Pár dnů před samotným jednáním se ale Paroubková omluvila ze zdravotních důvodů. "Věřím, že tentokrát k němu dojde," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.