Jiří Paroubek pochválil exmanželku Petru. A promluvil o dceři, na posledním snímku vyrostla jako z vody

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2022

Na konci loňského listopadu po více než čtyřech letech soudních tahanic došlo k rozvodu manželů Paroubkových. Jejich manželský svazek byl oficiálně ukončen, navíc došlo k vzájemné dohodě ohledně rozdělení majetku. "Došlo k rozvodu Obvodním soudem pro Prahu 5, bylo dosaženo dohody o narovnání a tím je celá věc uzavřena," okomentoval tehdy bývalý politik pro ŽivotvČesku.cz definitivní uzavření krachu manželství. Aktuálně expremiér promluvil o tom, že je velmi pyšný na svou dceru Margaritu (13), ale lehce pochválil i bývalou ženu Petru (49).

Rozvodové řízení na konci loňského roku dopadlo až napočtvrté. Tři předchozí stání se neuskutečnila. První v dubnu bylo zrušeno kvůli nemoci Petry Paroubkové, druhý termín byl stanoven na konec srpna, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. Třetí stání, stanovené na úvod listopadu, muselo být přesunuto opět z důvodu nemoci. Uspěl až čtvrtý vypsaný termín.

Pokud jde o společnou dceru dnes už rozvedených manželů, tak bývalý předseda vlády si pochvaluje, že dcera má nejen sportovní talent. Na nedávné olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, kde závodila v plavání na 100 metrů, se umístila na druhém místě, a to s časem 01:12.67.

"Vypadá to, že dcera nemá talent jen na plavání. Specializovala se na plavání a jde jí to, to je skvělé. Současně jí jde ale i škola. Je v soukromé anglické škole, což není tak úplně jednoduché, je to těžká škola, ale myslím si, že to je dobrá průprava. Anglicky dnes dcera umí perfektně, umí jazyk lépe než já. Takže dnes by hravě zvládla státnici z jazyka, což o mně se říct nedá. Musím říct, že jsem velmi spokojený," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek talent své milované dcery.

I když mezi rodiči malé Margarity nepanují zcela nejlepší vztahy, Jiří Paroubek se slovně vůči své exmanželce zachoval jako džentlen.

"Myslím, že Petra se na dceru hodně soustředí, možná někdy až moc, ale rozhodně dcera je typ dítěte, které je schopno koncentrovat se na to, co dělá samo. Což je výhoda pro rodiče, který se o dítě stará. Samozřejmě jsem rád, že dceři škola i sport jde a jsem hrdý," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek s tím, že v tomto ohledu určit exmanželka Petra dělá dobro práci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.