Jiří Paroubek si připsal další vítězství nad manželkou Petrou. Soud řešil můj majetek a je to doma, říká

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 12. 2020

Je to čtrnáct dnů, kdy někdejší předseda vlády Jiří Paroubek (68) odcházel od Městského soudu v Praze jako vítěz, když mu soud snížil výživné na dceru. V úterý se se svou stále manželkou Petrou (47) potkali v síni soudu znovu. A to kvůli movitému majetku. "Petra mi vzala obraz od Adolfa Borna, který mi musí do tří dnů vrátit, protože jde o můj osobní majetek, který si vzala neoprávněně," řekl pro ŽivotvČesku.cz s radostí v hlase Jiří Paroubek.

Sportovní terminologií řečeno Jiří Paroubek svou manželku, se kterou téměř čtyři roky válčí u soudů, poráží jako kuželky. Před 14 dny odcházel spokojený od Městského soudu v Praze, když manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). "Nakonec mi výši alimentů snížili ze 14 tisíc na 10 tisíc korun," uvedl pro ŽivotvČesku.cz spokojený Paroubek s tím, že proti rozsudku se nejde odvolat.

V úterý Paroubek opět odcházel s pocitem jednoznačného vítězství, tentokrát od Obvodního soudu pro Prahu 5. A to po téměř čtyřech letech nelítostného boje o osobní majetek, kdy mu manželka Petra vzala poměrně vzácný obraz. S tím se ale bývalý politik nehodlal smířit a soud dal jeho stížnosti za pravdu.

"Šlo o obraz českého malíře Adolfa Borna, který mi zabavila a po dnešním rozhodnutí soudu mi ho musí do tří dnů vydat. Šlo o můj osobní majetek, a to ještě z doby, než jsme vstoupili do manželství," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý premiér s tím, že obraz je jeho velká srdeční záležitost a rozmezí její hodnoty je 30 až 40 tisíc korun. "Takže po rozhodnutí soudu je to doma. Tam i obraz zůstane," dodal nadšeně pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.