Jiří Paroubek ukázal na pláži tělo zápasníka. Kdyby zabral, dostal by se i na soutěž, zhodnotil ho trenér Filip Grznár

Se svolením Jiřího Paroubka
Jiří Paroubek
Foto: Se svolením Jiřího Paroubka
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 20. 1. 2022

Je teprve leden a bývalý premiér Jiří Paroubek (69) již stihl svou letošní první dovolenou, kterou strávil v kubánské Havaně. Užíval si zde pláže a také opalování, při kterém předvedl svou statnou figuru. Pro ŽivotvČesku.cz jeho kondici zhodnotil trenér a profesionální kulturista Filip Grznár (36). "Je obdivuhodné, že i v tomhle věku ze sebe dokázal udělat velkého chlapa. Má docela potenciál," uznale jej pochválil.

Poté, co se na konci listopadu Jiří Paroubek po dlouhém boji rozvedl se svou manželkou Petrou Paroubkovou (48), spadl z něj stres. Vánoce si užil v Česku, v lednu ale už vyrazil na Kubu. A jak je vidět, čerstvý mořský vzduch, odpočinek a dostatek pohybu mu náramně prospěly. Na fotografiích z dovolených, které v poslední době absolvoval, je na první pohled patrné, že zapracoval na své fyzické kondici. Bývalý premiér redakci ŽivotvČesku.cz poskytl snímky z Chorvatska, Rakouska i Francie, kde byl ještě v roce 2021.

"Hned na úvod musím říct, že pan Paroubek vypadá opravdu velmi mladě, hádal bych mu klidně o deset let méně. Je vidět, že politická kariéra mu prospěla," řekl s úsměvem trenér Filip Grznár, kterého redakce ŽivotvČesku.cz požádala, aby Jiřího Paroubka ohodnotil z pohledu vrcholového sportovce.

"Pokud jde o pohled trenéra, tak si myslím, že pan Jiří se má opravdu velmi dobře, jak se říká o lidech, kteří mají trochu bříško. Je ale důležité podotknout, že má také opravdu dobrou genetiku. Podle svalových proporcí je vidět, že je opravdu kus chlapa. Kdyby zabral, myslím, že by mu netrvalo tak dlouho, než by se dostal třeba i na nějakou soutěž," řekl pro ŽivotvČesku.cz Filip Grznár s tím, že by Jiřímu Paroubkovi stačilo jen trochu přidat na posilování, aby byla výrazná změna patrná.

Za dobrou kondicí Jiřího Paroubka může podle Filipa Grznára stát paradoxně stresující angažmá v politice. Ačkoli prý dnes řada odborníků tvrdí, že stres je špatný a lidskému tělu neprospívá, Grznár je jiného názoru. "Podepíšu vlastní krví, že stres prodlužuje život. Když se podíváte na řadu dlouhověkých lidí, mají společné to, že v životě zažili nějaké krizové období, ať už to byla tvrdá práce, válka, něco dalšího podobně náročného... Určité nepohodlí zkrátka potřebujeme, aby nás zocelilo. Používej svaly a mozek, nebo o to přijdeš," zamyslel se muž, který je tvrdý sám k sobě a umí ocenit, když na sobě pracuje i někdo jiný.

Pokud jde o samotného politického matadora Jiřího Paroubka, velký podíl na své kondici připisuje také dobré stravě. "Denně cvičím hodinu až hodinu a půl. Snažím se jíst zdravě, tedy ryby, plody moře, celozrnné potraviny a nejím věci z bílé mouky a konzumuji hodně zeleniny a ovoce. Myslím si, že je také důležité jíst pravidelně a střídmě," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

V souvislosti s válkou na Ukrajině a výroky, které mohou být za hranicí zákona, prověřuje ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu