Jiří Pomeje by oslavil 56. narozeniny: Měl velké srdce a nikdy nikomu neublížil, zavzpomínal Zdeněk Troška

Jiří Pomeje zemřel v 54 letech na rakovinu hrtanu
Jiří Pomeje zemřel v 54 letech na rakovinu hrtanu
Foto: nextofoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

Herec, dabér a filmový producent Jiří Pomeje (†54) byl charismatickou osobností. Zůstane nezapomenutelný v mnoha filmových rolích a jeho hlas bude znít nadále díky dabingu velkých hollywoodských hvězd. Lékaři mu v roce 2017 diagnostikovali rakovinu hrtanu a 26. února 2019 zákeřné nemoci podlehl. Pro ŽivotvČesku.cz na něj zavzpomínal uznávaný režisér Zdeněk Troška (67), který s ním v minulosti spolupracoval.

Jiří Pomeje byl skvělý herec, který zažil v životě těžké chvíle. Přes své charisma a nadání se potýkal s řadou problémů a v lásce hledal také štěstí. První manželství s herečkou Michaelou Kuklovou (52) se rozpadlo a ani to druhé se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (†48) se neukázalo jako to pravé. Do života mu ale vstoupila krásná Andrea Pomeje (32) a začátkem roku 2013 se s ní oženil. Porodila mu dceru Annu (7).

V roce 2017 přišla krutá rána osudu, protože mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu, která způsobila zpočátku problémy s hlasem, pak bohužel i se zrakem. Pro člověka, který v jednom kuse daboval a je spojen s hvězdami, jakými jsou Jean-Claude Van Damme, Richard Gere, Samuel L. Jackson nebo legendární Arnold Schwarzenegger v kultovním Terminátorovi, to bylo o to víc těžké.

Herec musel podstoupit operaci hrtanu, která byla nezbytná, ale zapřičinila ztrátu jeho hlasu. Zdravotní komplikace narůstaly a rakovina postupně metastázovala do kostí. Jiří Pomeje nemoci podlehl 26. února 2019 v Nemocnici Na Pleši a 7. března proběhl jeho pohřeb v Českých Budějovicích, rodném městě.

"Byl to hrozně hodný kluk a filmový nadšenec. Filmem žil. Nikdy nikomu neublížil, ale jedinou vadu měl a to, že věřil svému nadšení, které v realitě bylo někdy jiné. Rozhodně měl velké srdce a byl to správný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér Zdeněk Troška.

Milovníci seriálu Melrose Place se ponořili do smutku. Ve věku 62 let zemřel americký here...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.