Jiří Pomeje by oslavil 56. narozeniny: Měl velké srdce a nikdy nikomu neublížil, zavzpomínal Zdeněk Troška

Jiří Pomeje zemřel v 54 letech na rakovinu hrtanu
Jiří Pomeje zemřel v 54 letech na rakovinu hrtanu
Foto: nextofoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 12. 2020

Herec, dabér a filmový producent Jiří Pomeje (†54) byl charismatickou osobností. Zůstane nezapomenutelný v mnoha filmových rolích a jeho hlas bude znít nadále díky dabingu velkých hollywoodských hvězd. Lékaři mu v roce 2017 diagnostikovali rakovinu hrtanu a 26. února 2019 zákeřné nemoci podlehl. Pro ŽivotvČesku.cz na něj zavzpomínal uznávaný režisér Zdeněk Troška (67), který s ním v minulosti spolupracoval.

Jiří Pomeje byl skvělý herec, který zažil v životě těžké chvíle. Přes své charisma a nadání se potýkal s řadou problémů a v lásce hledal také štěstí. První manželství s herečkou Michaelou Kuklovou (52) se rozpadlo a ani to druhé se zpěvačkou Ivetou Bartošovou (†48) se neukázalo jako to pravé. Do života mu ale vstoupila krásná Andrea Pomeje (32) a začátkem roku 2013 se s ní oženil. Porodila mu dceru Annu (7).

V roce 2017 přišla krutá rána osudu, protože mu lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu, která způsobila zpočátku problémy s hlasem, pak bohužel i se zrakem. Pro člověka, který v jednom kuse daboval a je spojen s hvězdami, jakými jsou Jean-Claude Van Damme, Richard Gere, Samuel L. Jackson nebo legendární Arnold Schwarzenegger v kultovním Terminátorovi, to bylo o to víc těžké.

Herec musel podstoupit operaci hrtanu, která byla nezbytná, ale zapřičinila ztrátu jeho hlasu. Zdravotní komplikace narůstaly a rakovina postupně metastázovala do kostí. Jiří Pomeje nemoci podlehl 26. února 2019 v Nemocnici Na Pleši a 7. března proběhl jeho pohřeb v Českých Budějovicích, rodném městě.

"Byl to hrozně hodný kluk a filmový nadšenec. Filmem žil. Nikdy nikomu neublížil, ale jedinou vadu měl a to, že věřil svému nadšení, které v realitě bylo někdy jiné. Rozhodně měl velké srdce a byl to správný člověk," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér Zdeněk Troška.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.