Jiří Pomeje by oslavil 57. narozeniny. Na jeho hrob jsem se ještě nedostal, přiznává blízký přítel. Zavzpomínala i exmanželka

Hrob Jiřího Pomeje
Hrob Jiřího Pomeje
Foto: ŽivotvČesku
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2021

Herec a producent Jiří Pomeje (†54) by dnes (pondělí) oslavil 57. narozeniny. Jeho životní cestu mu ale zkřížila zákeřná rakovina hrtanu, které nějakou dobu vzdoroval, nakonec však vážné nemoci podlehl. Zůstala po něm dcera Anna (8) a řada vzpomínek, které si na něj uchovávají jeho někdejší kolegové z branže. Někteří z nich mu chodí vzdávat hold na hrob v Českých Budějovicích. Režisér Zdeněk Troška (68) se k místu posledního odpočinku svého dobrého kamaráda ještě nedostal, ale pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal na dobu, kdy s ním trávil nemalé množství času.

Když Jiří Pomeje zemřel, byl pochován v rodných Českých Budějovicích. O jeho hrob se stará především jeho maminka a teta. Obě měly s Jiřím velmi dobrý vztah a nedají na něj dopustit. Hrobku zařizoval pan Pomeje starší, který zemřel rovněž na rakovinu hrtanu a se kterým neměl Jiří Pomeje příliš dobré vztahy. Hrob oblíbeného herce, dabéra a producenta je jednoduchý, ale dobře udržovaný. Leží na něm také kamínek, na kterém je vyobrazený znak jin-jang.

Zdeněk Troška se s Jiřím Pomeje znal dlouhá léta. Přirozeně se tak nabízí otázka, jak na kolegu, který předčasně opustil tento svět, vzpomíná. "My jsme byli s Jirkou velcí kamarádi, byl to vážně správný kluk a měl jsem ho rád. On byl snílek, takové velké dítě, a to na něm bylo milé," řekl pro ŽivotvČesku.cz známý režisér, jak na svého přítele vzpomíná.

"Bohužel měl Jirka jeden problém, a to ten, že neuměl odhadnout lidi a nechtěl nebo nedokázal si připustit, že to s ním někdo nemyslí dobře. A to se mu mnohokrát v životě samozřejmě vymstilo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Troška a dodal, že nejčastěji se to týkalo zejména lidí, kteří měli co do činění s hercovými financemi, například si prý vybíral nevhodné spolupracovníky, kteří s ním poté nejednali poctivě. řekl pro ŽivotvČesku.cz známý režisér, jak na svého přítele vzpomíná.

V souvislosti s Pomejeho dobrosrdečnou povahou připomněl Zdeněk Troška také moment, kdy si herec bral za svou druhou ženu ženu zpěvačku Ivetu Bartošovou (†48). Poprvé byl ženatý s herečkou Michaelou Kuklovou (53), jeho poslední ženou, se kterou má dceru, byla DJ Andrea Šťastná (33).

"Tenkrát jsem si je oba vzal stranou a řekl jsem jim, aby se za každou cenu stranili bulváru a všech, kteří to s nimi nemyslí dobře, oba už si předtím sáhli na dno a bylo jasné, že by je roznesli na kopytech," uvedl pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jak to se slavnou dvojicí později dopadlo, bohužel poukazuje na to, že si jeho radu do manželství nevzali příliš k srdci.

Na hrob Jiřího Pomeje se nicméně Zdeněk Troška zatím podívat nebyl. "Vím, že je to v Budějovicích, ale popravdě jsem se tam zatím bohužel nedostal," dodal režisér s tím, že mu v tom dosud bránily především obavy z epidemie koronaviru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.