Jiří Šlégr promluvil k teplickému večírku. Nic jsem neslavil, byl jsem tam za Milanem Hniličkou

Hokejista a politik Jiří Šlégr
Hokejista a politik Jiří Šlégr
Foto: nextfoto.cz

Seznam osob, které se v sobotu večer potkaly v hotelu teplického podnikatele Petra Bendy (50), je velmi pestrý. Kromě Jiřího Paroubka (68), Milana Hniličky (47) či policejního ředitele Vladislava Husáka (55) se v hotelu Prince de Ligne objevil také Jiří Šlégr (49). "Šlo o pracovní schůzku," uvedl bývalý hokejista a současný místopředseda rady ČT pro ŽivotvČesku.cz.

V sobotu se v teplickém hotelu Prince de Ligne, který patří podnikateli Petru Bendovi, sešla pestrá směska vlivných osob. Deník Blesk, který na akci upozornil, přinesl fotky, které ukazují, jak se hosté dobře baví a někteří nesou dárečky. V sobotu měl v hotelu slavit 50. narozeniny právě Petr Benda a měl na akci pozvat rodinu a blízké známé.

Jiří Paroubek a Jiří Šlégr takovou interpretaci sobotní noci odmítají. Jiří Šlégr do redakce zaslal prohlášení, ze kterého plyne, že v Teplicích byl pracovně. "K vašim dotazům odpovídám, že jsem navštívil hotel Prince de Ligne, nikoliv však restauraci, a to za účelem pracovní schůzky s panem Hniličkou," sdělil hrdina z Nagana a dnes místopředseda rady ČT Jiří Šlégr pro ŽivotvČesku.cz.

Také bývalý premiér Jiří Paroubek uvedl, že v Teplicích byl pracovně, přiznal ale, že si našel pět minut i na gratulaci hostitelovi.

"Tam žádný večírek nebyl. Petr Benda měl setkání v úzkém rodinném kruhu. V průběhu dne chodili gratulanti k jeho 50. narozeninám, popřáli a zase zmizeli. Já tam byl plnit pracovní povinnosti, já spolupracuji s jeho společností. Řešili jsme s ředitelem a jeho účetním uzávěrku tak jako každý měsíc. Při té příležitosti jsem mu popřál, to je celé. Přijel jsem v 18 hodin, popřál jsem, gratulace mi trvala pět minut, pak jsem se věnoval práci. Zůstal jsme do druhého dne, tak jako tam většinou zůstávám, pokud nepřijedu ráno," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek s tím, že nemá pocit, že by cokoliv porušil.

Provoz hotelů je podle vládního nařízení značně omezen, není ale zcela zakázán. Ubytovací služby lze poskytnou osobám za účelem výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti. Právě na tuto výjimku se Jiří Šlégr a Jiří Paroubek odvolali.

Milan Hnilička se za účast na večírku omluvil a rezignoval na post poslance. Z pozice šéfa Národní sportovní agentury bývalý hokejový brankář zatím neodešel. Pouze uvedl, že cítí podporu ze sportovního prostředí.

K vyvození osobní zodpovědnosti byl v pondělí vyzván také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. "Plukovníku Husákovi jsem již sdělil, že jeho jednání považuji za zcela nepřijatelné a neomluvitelné. Vyzval jsem ho, aby přijal osobní odpovědnost," uvedl na twitterovém účtu policejní prezident Jan Švejdar. Vladislav Husák v prvním vyjádření uvedl, že na hotelu přespal, protože panovaly špatné povětrnostní podmínky. Tvrdil, že netušil, že v hotelu se koná večírek. V úterý policejní prezident Vladislava Husáka z funkce libereckého krajského ředitele odvolal.

Zpěvák Matěj Ruppert (42) patří mezi hlasité kritiky premiéra Andreje Babiše (66). Předsed...

Zavřít reklamu